To nejlepší tak asi čtyřstovce divákům připravili skalní fanoušci SK, kteří předvedli výborný výkon. Choreo „5 – 7 cm je málo“ se zavařovací sklenicí znojemských okurek pobavilo, obdivuhodné bylo i neúnavné fandění vzhledem k vývoji utkání. Tradičně nechyběla ani pyrotechnika.

„Hráčům v průběhu zápasu připomínáme, že hrají pro klub a pro nás a že zpět do divize nechceme,“ píše fanklub SK Hranice s názvem Hraničáci na svém Facebooku.

Na třetí ligu fantastická kulisa však domácím k bodům nepomohla. „Zápas jsme nezvládli. Dvacet minut jsme byli jasně lepším týmem, nepustili jsme Znojmo na naši polovinu, měli jsme tam i nadějné střely,“ mrzí Romana Matějku.

Jenže v 17. minutě se střelecky prosadil David Ledecký. Všechno špatně pro domácí.

„První brejk, 0:1 a už jsme se nevzpamatovali. Přitom se poprvé dostali na naši polovinu. To pak je úplná beznaděj,“ kroutil hlavou Matějka a vzpomněl podobný vývoj z Hodonína. „První útok, prohráváte 0:1 a pak se hraje těžko.“

Dva slepené góly ve druhé půli pak daly výsledku konečnou podobu. „Fotbal se hraje na góly, ne na krásu. My nezvládneme situaci dva až tři na jednoho. To jen smutně pokrčíte rameny. Navíc nám i došly síly po náročném programu,“ dodal Roman Matějka.

Důležitý záchranářský boj tak Hranice nezvládly, ty další na „Eskáčko“ čekají. Už v dalším kole budou nutností tři body ze hřiště posledních Vítkovic.

Radek Fojtů a Martin Zbranek.
Bývalý kouč Hranic: Nemám rád výmluvy, na tréninky jsem pedant

SK Hranice – 1. SC Znojmo 0:3 (0:1)

Branky: 17. Ledecký, 67. Kilibarda, 71. Outtara.

Rozhodčí: Slabý – Ehrenberger, Řezníček. ŽK: Rolinc, Vymětalík – Gomes De Gouveia. Diváci: 362.

Hranice: Tomečka – Vavřík, Kundrát (76.Cverna), Kuchař, Grygar (76. Pečeňa), Beňa, Cagaš, Koláček (46. Vymětalík), Berčík (64. Dittmer), Rolinc, Hapal (76. Marek). Trenér: Matějka.


Načítám tabulku ...