Moravskoslezskou fotbalovou scénu v pondělí zarmoutila smutná zpráva o úmrtí 24letého obránce Lukáše Lehnerta. S kondolencí okamžitě přišla hranická fanouškovská základna i samotný Sportovní klub prostřednictvím sociálních sítí.

„Páteční pochod z náměstí rušíme z důvodu pondělního úmrtí Lukáše Lehnerta. Hlučínský klub včera ani netrénoval. O tom, zdali se bude v pátek hrát, se bude rozhodovat zítra,“ uváděl příspěvek na stránce SK Hranice Fans.

Nyní už je jasno. Utkání je přeloženo na středu 19. dubna. Prvním soupeřem Hranic v jarní části MSFL tak bude v pátek 10. března SFK Vrchovina. Zápas se odehraje pod umělým osvětlením hranického stadionu od 18 hodin.

Vzhledem k rozsáhlejší marodce paradoxně není smutný odklad jarní premiéry pro eskáčko na škodu. Dlouhodobě zranění jsou Jasenský a Pak. Naopak stopeři Cverna s Kundrátem, Michal Kuchař či útočník Hapal už se po problémech dostávají do hry a někteří určitě příští týden zasáhnou do hry.

„Byli jsme nachystaní, zápas bychom určitě odehráli a měli svou kvalitu. Marodka je naše největší bolest, ale stejné to může být třeba i za tři týdny. Moc jsme nespekulovali,“ řekl Roman Matějka.

Ten tak z taktické přípravy na přemožitele Viktorky Plzeň z poháru a druhého týmu tabulky musí „přepnout“ na následující bitvu s tabulkovým sousedem, třináctou Vrchovinou.

„Speciálně se chystáme na každého soupeře. Pracujeme jako každý jiný tým, musíme hráče upozornit na některé taktické zvláštnosti,“ zmínil kouč Hranic.

Podzimní duel v Novém Městě na Moravě skončil bezbrankovou remízou. Dle informací Deníku Hranice jednají ještě s jednou výraznou posilou a jasno by mělo být právě do utkání s Vrchovinou.

Fotbalista Lukáš Lehnert.
Tragédie. Soupeři Hranic před jarní premiérou náhle zemřel mladý hráč