Trenér Uničova Jiří Balcárek pořádně protočil sestavu a jen na lavičce nechal například kapitána Tomáše Komendu či další členy základní sestavy, jako jsou Jakub Vichta, Martin Vybíral, Jan David či Jan Ambrozek. Hned po přestávce se však čtyři z nich dostali na trávník.

„Protočili jsme sestavu, protože program je náročný. Chtěli jsme, aby méně vytěžovaní hráči dostali plnou minutáž. Kluci už z předzápasové taktické porady věděli, jak to bude, takže střídání byla nachystaná,“ prozradil Jiří Balcárek a dodal: „Hráčům pořád říkám, že když někdo podá výkon, tak může hrát příští zápas na hřišti.“

Zdroj: Jan Zahnaš

Ani jeden tým se však nemohl dlouhou dobu prosadit, ač hosté občas zahrozili. „My jsme hráli, hráli, hráli, měli jsme územní převahu a měli jsme dát gól. Ale šancí tam bylo na můj vkus málo. Soupeř neměl žádnou,“ hodnotil uničovský kouč.

Posledních třicet minut už se dohrávalo pod umělým osvětlením, takže případnému prodloužení, které bylo blízko, by nic nebránilo. Jenže pak rozjel na vlastní polovině akci Vybíral, Hausknecht poslal dlouhý míč na Vichtu, jehož tečovaná střela zapadla za tyč a v 88. minutě tak padl jediný gól.

Zdroj: Jan Zahnaš

„Byla to šťastná střela. Jsme strašně rádi, že jsme nemuseli hrát prodloužení,“ oddechl si Balcárek.

Ve druhém kole poháru na Uničov čeká ligová Karviná a úředním hracím dnem je středa 30. srpna. „Pro hráče, klub i region je to dobře. Nehraje u vás každý měsíc ligový tým. Lidé můžou vidět profesionály. Jsme s losem spokojeni. Hráče zase protočím a půjdeme do zápasu, že chceme vyhrát,“ uzavřel zkušený stratég.

Krajský přebor: Dolany - Bělotín (20.8.2023)
FOTO, VIDEO: Bělotín v Dolanech smazal dvougólovou ztrátu a odváží si cenný bod

SK Hranice - SK Uničov 0:1 (0:0)

Branka: 88. Vichta.

Rozhodčí: Vejtasa – Ehrenberger, Silný. ŽK: Beňa, Cagaš - Sklenář. Diváci: 318

Hranice: Tomečka – Kunovský (65. Jasenský), Vavřík, Cverna, Grygar (57. Cagaš), Beňa (81. Kuchař), Koláček, Berčík (65. Pečeňa), Rolinc (57. Hapal), Opatřil, Vymětalík. Trenér: Roman Matějka

Uničov: Uvízl – Saňák, Sklenář, Svoboda (46. Ambrozek), Hausknecht, Michl (60. Vybíral), Sečkář (46. Vichta), Krč (46. Komenda), Kamas, Javůrek, Koutný (46. David). Trenér: Jiří Balcárek.

Zdroj: Jan Zahnaš