„Vypracovali jsme si jednu šanci po standardní situaci. Zlín nás do ničeho nepustil, byl lepší ve všech herních činnostech,“ hodnotil hranický trenér Roman Matějka.

„Pro nás to byl vydařený zápas z hlediska výsledku i herního projevu. Od začátku do konce jsme až na menší drobné výpadky měli utkání pod kontrolou. Slušně jsme kombinovali, hráli v tempu a pro soupeře byli nebezpeční. Navíc jsme dokázali proměnit i šance. Soupeř si až v závěru vypracoval pár nebezpečných situací, ty jsme ale ubránili,“ hodnotil trenér mladých ševců Vít Vrtělka.

Zlíňané šli do vedení v 11. minutě, kdy se nakrátko rozehraném rohu prosadil z dálky střílející Kulíšek, pojistku těsně před přestávkou přidal Číž. Domácí tým si v úvodní části vypracoval více brankových příležitostí, proměnil ale jenom dvě.

Druhá půle byla stejná jako ta první. Vedení Zlína v 52. minutě navýšil Martin Mlýnek. Hranice se na výraznější odpor nezmohly. V závěru sice mohly výsledek zkorigovat, ale brankáře Bachůrka nepřekonaly.

Větší komplikací by pro Hranice mohla být ztráta záložníka Jasenského, který musel kvůli zranění ve 30. minutě ze hřiště. Pozitivní je naopak návrat obránce Vavříka, který naskočil na posledních dvacet minut.

Jinak ale hosté na Vršavě nepředvedli dobrý výkon. Přeci jen, herní režim víkend – středa – víkend je pro většinu hráčů novinkou. „To je jedna věc, hráči mají ve středu pořád trošku jiné nastavení. Tou druhou je, že jsme brzo dostali laciný gól, který s námi zamával,“ ohlédl se Matějka.

„Po celou dobu jsme se nedostali do zápasu, byli jsme zakřiknutí, nesebevědomí, prostě zápas blbec. Nesedl nám a je potřeba to hodit za hlavu a jít dál,“ dodal kouč.

V neděli však na Hranice čeká další těžký soupeř. Silný Uničov bude chtít doma odčinit dvě poslední venkovní porážky. Krajské derby startuje v 10.15.

„Těžký soupeř, krutý los, ale člověk si ve třetí lize nevybere. Kvalita je oproti divizi velká. Zatím jsme ale byli pokaždé konkurenceschopní, až na poslední zápas,“ řekl Roman Matějka.

Kanonýr Deníku Jiří Bělík
Červená i zmrtvýchvstání. Památný mač v Horním Újezdu skončil kontumací

FC Trinity Zlín B – SK Hranice 3:0 (2:0)

Branky: 11. Kulíšek, 43. Číž, 52. M. Mlýnek.

Rozhodčí: J. Julínek - Drozdy, Šimoník. ŽK: Němeček, Jura, Kulíšek, Jiráček – Rolinc, Tilkeridis, Beňa. Diváci: 160.

Zlín B: Bachůrek – Hartmann, Kulíšek, Němeček, Jura – Hrdlička (75. Chrudina), Hellebrand (59. Uhřík), Jiráček, Číž (75. V. Mlýnek), M. Mlýnek (59. Valenta) – Kovinič (46. Červenka). Trenér: Vrtělka.

Hranice: Spurný – Kuchař, Kundrát, Markovič (73. Kirschbaum), Beňa (71. Vavřík) – Koláček (71. Lasovský), Jasenský (30. Dittmer), Cagaš, Marek (46. Hapal) – Rolinc, Tilkeridis. Trenér: Matějka.