„Do zápasu jsme vstoupili dobře a dali rychlé dva góly. Potom už to bylo takové nemastné-neslané. Holešov moc nechtěl hrát, my jsme kazili běžné přihrávky a dostali se zbytečně pod tlak. Škoda gólu, který jsme dostali, ale nevadí, stane se," popisoval Radim Kundrát poslední utkání Hranic v sezoně ihned po jeho skončení. Jeho tým v něm porazil předposlední Holešov 2:1.

Hranice sezonu opanovaly s 63 body, když z 26 zápasů hned dvacetkrát zvítězily. V jarní části dokonce ztratily pouhé dva body za bezbrankovou remízu na hřišti Skaštic.

„Podzim nebyl špatný. Sice jsme v něm se třemi týmy klopýtli, ale rozehrané jsme to měli stále dobře. Jaro pro nás začalo velmi dobře. Zachytili jsme prvních pět kol, ve kterých jsme porazili také Přerov a Kozlovice. Tím pádem jsme se dostali na špici a už jsme si to pohlídali," pochvaloval si. „Tomu, že by to mohlo klapnout, jsem začal věřit zhruba, když zbývalo pět kol do konce. Věděl jsem totiž, že Kozlovice ještě budou hrát s Přerovem a my budeme mít lehčí los než oni," dodal.

Fotografie ze zápasu mezi celky SK Hranice a SFK ELKO Holešov
OBRAZEM: Hraničtí na závěr divize porazili Holešov a odstartovali velké oslavy

K fotbalu to patří

Jednatřicetiletý častý hranický kapitán ale v této sezoně příliš času na hřišti nedostával. Po podzimu, kdy nastoupil v základní sestavě téměř do všech mačů, přišlo jaro a s ním nový kouč Matějka, který do týmu přivedl zkušeného stopera, bývalého kapitána Otrokovic, Filipa Markoviče. Ten Kundráta v podstatě ze sestavy vytlačil.

„Přišli noví kluci a nedostal jsem tolik důvěry od trenéra. To ale k fotbalu patří a příliš těžkou hlavu si z toho nedělám. Jsem prostě rád, že se postoupilo a klukům přeji, ať v té soutěži chvilku zůstanou," vysvětluje.

„Já bych chtěl určitě v Hranicích zůstat, projít přípravou a pak se uvidí. Nevím přesně, kolik nás do ní nastoupí, ale mělo by to být okolo 25 hráčů. Chtěl bych si připsat nějaký ten start v třetí lize, protože zatím žádný na kontě nemám," doplnil ještě borec, který s týmem z pomezí tří krajů spojil celé své dosavadní fotbalové působení.

20 let v jednom klubu

Radim Kundrát se do Hranic dostal ve svých deseti letech, když do nich přešel po ročním hraní v Hustopečích nad Bečvou. Jak toto spojení po tak dlouhé době hodnotí? „Je to nahoru-dolů, ale jsem tady spokojen. Nikdy jsem si tu na nic nestěžoval. Navíc vedení, které je tady posledních pár let, to tady posouvá strašně moc dopředu," říká.

Oslavy

A jaké očekává oslavy hranického návratu do MSFL, na který si místní museli počkat dlouhých patnáct let? „Doufám, že v poklidu. Na druhou stranu je ale třeba to pořádně zapít a doufám, že se to obejde bez větší újmy," smál se.

Afterparty po  postupu Hranic do MSFL
OBRAZEM: pozápasové oslavy postupu do MSFL u hranického stadionu

Další triumf

Divize E ale není pro Kundráta jediná soutěž, ve které letos triumfoval. Společně se svým spoluhráčem Jakubem Markem a asistentem trenéra Tomášem Čápem totiž triumfoval i v Zaměstnanecké lize Deníku ve výběru hranické firmy SSI Schäfer.

„Byl to super turnaj. Ze začátku se sice do toho klukům příliš nechtělo, protože se začínalo až po práci, ale teď jsou z toho všichni nadšení. Vyhráli jme třídenní zájezd spojený se zápasem Evropské ligy do země, kterou si vybereme," říkal spokojeně.

„Okresní a krajské kolo bylo pro nás fotbalisty poměrně jednoduché, ale finálový turnaj v Roudnici nad Labem už svou kvalitu měl. Ale zvládli jsme to. Z celkem patnácti zápasů máme jen jednu remízu," uzavřel Radim Kundrát.