Fanoušci Všechovic musí být s posledními zápasy nadmíru spokojeni. Jejich Tatran totiž na domácím hřišti zaválel. Nejprve porazil Skaštice jednoznačně 6:1 a v neděli na to navázal téměř totožným výsledkem proti Baťovu, který porazil 5:1.

„Nebyl to tak jednoduchý zápas, jak vypadá výsledek. První poločas byl soupeř nepříjemný v soubojích, byl důrazný a připravený. Baťov je všeobecně herní mančaft a měli jsme v určitých věcech nějaké problémy,“ uznal lodivod Všechovic Lubomír Kubica.

Přesto jeho tým díky brance do šatny vedl o poločase 3:1. „Vzali jsme první půli na svoji stranu a soupeře jsme extra do ničeho nepouštěli,“ říkal spokojeně.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) porazili 2:0 Hranice.
VIDEO: Šňůru Hranic utnula v Hodoníně smolná (ne)penalta

Ve druhé půli přidali jeho hráči ještě dva góly. „Prostřídali jsme a pomohla nám lavička. Kluci hru oživili a my jsme ji kontrolovali. Naše góly padaly po zisku a následném přečíslení, ale jeden bych vyzdvihl. Ten dal náš nejzkušenější hráč čtyřiačtyřicetiletý Richter. V minulých zápasech měl šance a nedával je, teď asi z 22 metrů napálil míč z voleje pod břevno,“ popisoval Kubica.

Jeho tým ukázal sice velkou ofenzivní sílu, trenér je však spokojený hlavně se zlepšenou defenzivou. „Pár věcí, které nefungovaly, jsme si vyříkali a projevuje se to na výsledcích. Máme tam teď tu zodpovědnost a z předchozích zápasů jsme se poučili,“ uzavřel Kubica.

Tatran Všechovice - SK Baťov 1930 5:1 (3:1)

Branky: 3. Nehyba, 36. Hoffmann, 44. Vahalík, 57. Richter, 78. Bezděk - 17. Bršlica.

Rozhodčí: Brázdil - Čampišová, Doležal. ŽK: Rolinc, Kuchař, Hoffmann - Lendler. Diváci: 180.

Všechovice: Machalický - Cubo, Vahalík (46. Skácel), Richter, M. Lasovský (85. Adamčík), L. Lasovský, Rolinc (76. Pumprla), Nehyba (46. Staněk), Kuchař (85. Kurfürst), Hoffmann, Bezděk. Trenér: Lubomír Kubica.