Utkání bylo jak na houpačce. Domácí se ujali dvougólového vedení, když poločasovou pauzu orámoval dvěma zásahy nejzkušenější hráč týmu Josef Drábek.

„Soupeře znám dobře, v přípravě naděloval i osmigólové příděly týmu z krajského přeboru. Věděl jsem, že je nemůžeme nechat hrát. Museli jsme hrát odvážně. Dali jsme gól do šatny z penalty, což bylo trochu štěstí, ale první poločas se hrál na tuto soutěž vyspělý kvalitní fotbal. Po sportovní stránce jsem z toho byl nadšený,“ pochvaloval si vstup do sezony trenér Nových Sadů Rostislav Sobek.

Hranice zůstávaly dlouho dlužny pověsti týmu, který v přípravě kosil soupeře a byl pasován mezi hlavní favority divize E.

„Nehráli jsme dobře. Nedostali jsme se k naší hře, myslel jsem, že budeme víc dominantní a víc budeme kombinovat,“ uznal trenér Radek Fojtů.

Jenže se ukázalo, jak zrádné bývá dvougólové vedení. Navíc když domácí nedokázali proměnit tutovku na 3:0. „Druhý poločas byla prachsprostá válka,“ konstatoval Sobek.

Hosté dokázali využít polevení v novosadské obraně a bleskově srovnali zásluhou kapitána Michala Kuchaře.

V tu chvíli se zdálo, že Hranice dokonají velký obrat…

„Fotbalovému bohu se omlouvám, protože už jsem nevěřil, že vyhrajeme,“ přiznal Sobek.

Vyhecovaný duel ale nakonec novosadští bojovníci dokázali strhnout na vlastní stranu. Střelu kapitána Aleše Rusa dokázal brankář Tomečka vyrazit, jenže Filip Ždánský poslal z dorážky míč do sítě a vypukla domácí euforie. Trenér Sobek skákal po hřišti a slavil zlaté tři body na úvod sezony.

„To je síla týmu! Kluci mě na hřišti podrželi. To, jak se k nim chováme jako realizační tým, tak oni nám to vrátili na place. Vítězství ale beru s pokorou, protože jsme byli v zápase jen šťastnější,“ dodal kouč Sobek.

„Máme problém v obraně. Vidíte, že toho moc neubráníme. Důkaz přišel v 90. minutě. Vyrovnáme, pak se soupeř dostane k bráně a z toho dostaneme gól. S tím máme potíže. O to víc, když je zraněný Kundrát. Nemáme klasického stopera a to je náš největší problém,“ štvalo trenéra Hranic Radka Fojtů.

Jeho tým tak na Nových Sadech opět padl. „Moc jsme tady toho neuhráli, vždycky se tady trápíme,“ přiznal hranický trenér.

Příští sobotu Nové Sady přivítají Šumperk. Hranice se poperou o první body doma s Kozlovicemi.

FK Nové Sady – SK Hranice 3:2 (1:0)

Branky: 45. (z pen.) a 46. Drábek, 90. Ždánský – 73. a 78. M. Kuchař. Rozhodčí: Běhal – Svoboda, Habermann. ŽK: T. Škrabal, M. Škrabal – Tomečka, Lasovský, Tilkeridis. Diváci: 172.

Nové Sady: Šarman – Hirsch, Krátký, Popelka, Kirschbaum – P. Kovář (90. Nguyen), Rus, M. Škrabal, T. Škrabal (73. Zachar) – Drábek (55. Ždánský) – Marčík (60. Škoda). Trenér: Rostislav Sobek.

Hranice: Tomečka – Vavřík, Cagaš (63. Ligač), M. Kuchař, Bezděk – Lasovský, Rak (82. Kundrát), Šišlák, Heřmánek, Marek – Tilkeridis. Trenér: Radek Fojtů.