Jedním ze skokanů divize E byly v minulé sezoně Hranice. Vloni třinácté místo, letos čtvrté, vloni rozpaky a strach o záchranu, letos pohledně a kombinačně hrající tým s nejlepší ofenzivou v soutěži. Trenér Radek Fojtů dal týmu sympatický směr, ze kterého by Sportovní klub neměl jen tak uhnout. Hranice totiž zůstávají v úplně stejné sestavě a plánují v rozdělané práci pokračovat. A dokonce zaútočit na titul a postup do třetí nejvyšší soutěže, tedy Moravskoslezské ligy. „Měli bychom zase o něco lepší,“ věří Radek Fojtů, jehož tým čeká domácí premiéra v sobotu od 16 hodin proti Přerovu.

Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?

Částečně. Někteří méně zodpovědní mi odjeli na dovolenou, takže jsme dlouho nebyli kompletně pohromadě.

Co vám řekla přátelská utkání?

Každý říká, že v přípravě to splnilo účel. Samozřejmě, že splnilo. Jde o to, hrát, aby se zátěž rozložila mezi všechny. Těch utkání bylo na letní přípravu celkem dost, výsledkově ale moc spokojenost není. Třeba s Uničovem jsme dostali bůra. Až na prvních pětadvacet minut, které byly z naší strany kvalitní, jsme propadli. Po prvním inkasovaném gólu šla naše výkonnost dolů. Po druhém a třetím jsme to vzdali úplně. Z toho jsem zklamaný, i když ten soupeř byl hodně kvalitní. To nás ale neomlouvá, odevzdali jsme to a neporvali jsme se s tím. To mi trošku vadí.

Získali jste do nové sezony výraznou posilu?

Chtěli jsme to oživit jedním nebo dvěma hráči, nakonec se nám to ale nepodařilo. Zůstáváme tak, jak jsme byli.

Vzhledem k tomu, že už na jaře jste byli hodně kompaktní a hráli špici divize, by to mohlo být výhodou, souhlasíte?

Souhlasím. Chtěli jsme akorát okysličit družstvo nebo zvýšit konkurenci jedním urostlejším útočníkem. Ale jak říkáte, neberu to jako mínus. Měli bychom být lepší než v minulé sezoně.

V uplynulém ročníku jste hráli technický ofenzivní fotbal. Chcete na to navázat a stavět na atraktivní hře?

Určitě. Budeme to chtít ještě vylepšit. Minimálně, abychom dostávali méně gólů. Já doufám, že ty šance a góly budeme vytvářet zase. Pokud ale chceme hrát o nejvyšší příčky, musíme dostávat méně branek.

Právě ve hře dozadu se ale našla okénka. Jak jste na tomhle pracovali? Zaměřili jste se více na obranu?

Že bych dělal speciální obranné cvičení, to ne. Spíš musíme ještě líp útočit. Je to o napadání po ztrátě míče. Tam máme rezervy. Snažím se klukům vštěpovat, aby po ztrátě okamžitě napadali a začali útočit, nebyli pasivní. Tady se musíme ještě zlepšit, vidím to i na tréninku.

To je ale taky o výborné fyzičce…

Ano, je. Vypustili jsme ale nějaké běhání v lese. Spíš jsme se zaměřili na kondici ve hře. Byli jsme hodně na hřišti, nutím je, aby hodně běhali při hrách, při fotbale.

Na začátku přípravy jste vyhlásil útok na titul, platí to?

Rozhodně, platí to.

Kdo bude největším konkurentem v boji o prvenství?

Zůstal Slavičín, který to vloni vyhrál. Takže určitě Slavičín. To je pro mě favorit číslo jedna. Některá mužstva prý posílila, třeba Kozlovice. Jak moc, to nevím, kvalita se ukáže až v soutěži. Favorizuji Slavičín a Hodonín, který spadl z vyšší soutěže.

Trenér Všechovic Zbyněk Vinklar označil za největšího favorita divize E Hranice. Jak se těšíte na zápasy s Tatranem? Vnímáte je jako další hranická derby?

Jo, je to kamarád, že mu vzkazuji, že je to od něho pěkné (směje se). Těšíme se na to. Je to derby, doufáme, že přijde hodně lidí, proto se to hraje. Ať je to trošku vyhecované, proč ne?