„Vlétli na nás, v poločase to bylo 5:0, druhá půlka už byla celkem vyrovnaná. Ale než jsme se vzpamatovali, trvalo to. Je fakt, že dostat osm gólů, to je prostě hodně, to by se nám stávat nemělo,“ zmínil Fojtů, že rozhodně je během zimy na čem pracovat.

Hraničané měli první tréninkovou jednotku už v pondělí 13. ledna, trénovat budou čtyřikrát, během sudých týdnů dokonce pětkrát týdně. Do toho samozřejmě nebudou chybět sobotní přípravné zápasy.

„Budeme se snažit zdokonalit to, co hrajeme. Chceme hrát naši hru na držení míče, pracovat budeme na napadání, samozřejmě se musíme připravit kondičně. Chceme hrát ještě běhavější fotbal,“ nastínil své vize trenér Hranic, které po nepříliš povedeném podzimu okupují šesté místo divize E.

Vyhlášení Nejlepšího sportovce Hranice za rok 2018 se zúčastnil i legendární fotbalový trenér Petr Uličný
Nominace na Sportovce roku odstartovaly. Ceremoniál vzdá hold hranické atletice

ČÁP NA HŘIŠTI NEPOMŮŽE

Během podzimu Sportovní klub v rozletu na nejvyšší příčky tabulky brzdila četná zranění. Ani na jaře nemůže Fojtů počítat s ikonou hranické kopané, stoperem Tomášem Čápem.

Nabízí se tak otázka konce hráčské kariéry bývalého ligového fotbalisty. „Bude s námi jen trénovat,“ řekl kouč.

Naopak k dispozici už by během jara Fojtů měl mít nejlepšího střelce loňské sezony Jakuba Marka.

„Už trénuje naplno, trošku na něm je vidět herní výpadek, ale myslím, že se do toho dostane,“ zmínil Radek Fojtů. Doléčit zranění by měl postupně i další dlouhodobý marod Lukáš Lasovský.

Zatím jedinou posilu ohlásil klub hned na úvod zimního drilu. S týmem už trénuje Alexander Holec. Dvacetiletý stoper je hráčem Baníku Ostrava a kopal juniorskou ligu v Karviné i divizi mužů v Heřmanicích.

Silový typ hráče chtěli Hraničané také získat na post hrotového útočníka. To ale v místních vodách je tak trošku nadlidský úkol, příliš reálně další příchod nevidí ani Radek Fojtů. „Budu rád, když hlavně budeme všichni zdraví,“ má jasno kouč.

Hranice čeká ještě sedm přípravných duelů a únorové třídenní soustředění v Ústí nad Orlicí. V sobotu odehraje Sportovní klub od 11 hodin přátelské utkání venku s B-týmem Sigmy Olomouc.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL PODZIMU! Třináct střelců krajského přeboru bojuje o titul

Přátelská utkání SK Hranice:

Uničov – Hranice 8:2 (5:0)

Sigma Olomouc B – Hranice (sobota 11.00)

Hranice – Fulnek (1. 2., 11.00)

Hranice – Frenštát p. R. (15. 2., 11.00)

Hranice – Šternberk (22. 2., 11.00)

Hlučín – Hranice (29. 2.)

Hranice – Valašské Meziříčí (7. 3., 11.00)

Nový Jičín – Hranice (14. 3.)