„Chtěl jsem začít dřív, abychom se v klidu rozdýchali po Vánocích. Ze začátku ale nic nehoníme, příští týden budeme mít čtyři tréninky týdně, pak jeden týden v měsíci pět. V sobotu jsou tam nějaké přáteláky,“ upřesnil kouč Fojtů.

Ten po poslední divizní prohře 1:3 s vedoucí rezervou Opavy avizoval, že by rád do týmu v zimě přivedl některé posily. Nakonec má ale SK Hranice priority jinde.

„Hlavně jsem chtěl, aby nikdo neodešel, doufám, že to tak bude, to je priorita. Zatím to vypadá, že všichni zůstanou. Trénuje s námi ještě jeden gólman a tři dorostenci, ti ale budou hrát přáteláky za dorost,“ zmínil hranický lodivod.

Fotbalisté Všechovic. Ilustrační foto
Chtěli jsme být na špici a jsme na špici, je spokojen kouč Všechovic

Přeci jen, jeden odchod Sportovní klub postihne. Po roce, kdy se do týmu vrátil útočník Adam Kušner, vytáhlý útočník oznámil, že v Hranicích končí.

K jediné brance, kterou vstřelil v prodloužení pohárového derby s Ústí, tak další nepřidá. V divizi se mu střelecky v sezoně nedařilo a nedostával herní prostor.

„Je to škoda, ale člověk to musí akceptovat. Vysvětlil to pracovními důvody, možná ale spíš těžko hledal motivaci k tréninku,“ říká Radek Fojtů s tím, že nové posily hledat nebude.

„Mladí kluci jsou šikovní a pokud kvalitně potrénujeme, máme na to porvat se o první příčky,“ věří trenér.

Hranice opravdu mají nadějný kádr, což ukázaly hlavně v prvních dvou třetinách podzimu, kdy se držely na předních příčkách tabulky. Tam by se rády vrátily.

„Prvních deset kol jsme se přesvědčili, že můžeme hrát s každým, ani ta poslední kola nebyla špatná, nezvládli jsme je výsledkově, ale herně to propadák nebyl. Nebuďme alibisti, ztráta devíti bodů není nijak velká,“ uvědomuje si Radek Fojtů.

Divizní skupina E je zkrátka i v sezoně 2018/2019 obrovsky vyrovnaná a nevyzpytatelná.

Radim Žingor
Ústí hledá po podzimní "depce" nového trenéra. Oslovilo i Žingora

Přípravné zápasy na UT v Hranicích:

16. 1. Hranice – Hranice U19 (16.30)
19. 1. Hranice – Nový Jičín (10.30)
26. 1. Hranice – Valašské Meziříčí (11.00)
2. 2. Hranice – Hlučín (11.00)
9. 2. Hranice – Nové Sady (11.00)
16. 2. Hranice – Lutín (11.00)
23. 2. Hranice – Všechovice (11.00)
2. 3. Hranice – Šternberk (11.00)