O vítězi střetnutí pak bylo rozhodnuto již během první půle, kterou svěřenci trenérů Opravila a Křepelky vyhráli jednoznačně 5:1.

„Domácí proti nám zahráli výborně kombinačně, i když jsme jim to v úvodní části hodně ulehčili našimi lajdáckými chybami. Tak čtyři góly jsme soupeři doslova darovali, ale tím nesnižuji výkon šumperských hráčů, rozebrali nás,“ konstatoval smutně všechovický kouč Lubomír Kubica.

Jeho celek se následně v duelu 26. kola dokázal střelecky prosadit pouze jednou, to už však měl v zádech čtyřgólové manko. Navíc krátce po snížení Šumperk bleskově kontroval.

„Potom už jsme se snažili to utkání alespoň nějakým způsobem důstojně dohrát, což se bohužel nepovedlo. O půlce jsme kvůli střevním potížím museli jednoho hráče vystřídat, další o přestávce zvracel, ale nakonec vydržel a zápas dohrál. Jiný naopak musel vinou vyvrknutého kotníku odstoupit a zhruba poslední půlhodinu jsme dohrávali v deseti,“ vypočítává nesnáze z víkendového klání Lubomír Kubica, který už tak měl k dispozici na střídání pouhé dva hráče.

FK Úsov - hořící udírna
VIDEO: Hoří udírna! Klíčový zápas okresního přeboru měl nečekanou předehru

„A vzhledem k tomu, jak domácí hráli opravdu skvěle a přehrávali nás, tak jsme si tu smůlu vybrali až do trpkého konce,“ dodal zklamaný zástupce všechovické lavičky.

Po přestávce už se střetnutí prakticky jen dohrávalo a Šumperk měl jednoznačně navrch. Hra probíhala defacto jen na polovině hostů a domácí soupeři skoro nepůjčili balón. K tomu si dalšími třemi zásahy stačili vylepšit skóre.

Celek z podhůří Jeseníků měl tentokrát ve svých řadách shodně čtyři dvougólové střelce: Adama Žáka, Marka Hausknechta, Stanislava Lavroviče a Alfréda Červeňáka, pro kterého to byly premiérové trefy v divizi.

„Po takovém výsledku samozřejmě musím utkání hodnotit pozitivně, ale na druhou stranu jsme viděli, že soupeř není v úplně ideálním rozpoložení, potom navíc dohrával v deseti. Ale těší mě, že jsme toho dokázali využít a myslím si, že diváci viděli z naší strany plno pěkných gólů,“ přidal své dojmy šumperský kouč Zdeněk Opravil.

„Celý tým, včetně dorostenců, kteří měli ještě dopoledne zápas ve své kategorii, výborně pracoval. Jsem rád, že jsme se doma rozloučili vítězstvím,“ dodal záhy.

Definitivně zakončí fotbalisté Šumperku letošní divizi příští sobotu v rámci krajského derby na hřišti Přerova. Všechovice potom o den později doma přivítají Nové Sady.

FK Šumperk – Tatran Všechovice 8:1 (5:1)

Branky: 14. a 21. Žák, 27. a 34. Hausknecht, 31. a 57. Lavrovič, 78. a 89. Červeňák - 33. Kuchař. ŽK: Plešek. Rozhodčí: Mrkvica - Řezníček, Kolář. Diváci: 150.

Šumperk: Kreizl – Matura (54. Twardzik), Smrž, Purzitidis (86. Liďák), Kováč (54. Hegner) – Linet, Hausknecht, Lavrovič – Žák (60. Červeňák), Strnad, Jurásek (60. Elšík). Trenér: Zdeněk Opravil.

Všechovice: Konečný – Richter, Lasovský, Geryk, Hrabovský, Dluhoš (46. Černotský), Hulman, Kuchař, J. Plešek, Kruse, Skácel. Trenér: Lubomír Kubica.