Jedním z hrdinů utkání byl opět křídelník Jakub Marek, který v 32. minutě otevřel skóre a v závěru otáčel na 3:2. V sedmi jarních kolech se trefil už šestkrát a posunul se do čela tabulky střelců soutěže se 17 brankami.

„Hraje ve velké pohodě, má dobrou formu. Dovoluje si i jeden na jednoho, věří si,“ shrnul výkony dvaadvacetiletého ofenzivního hráče trenér Hranic Radek Fojtů.

Ten mohl být s výkonem svého týmu po konečném hvizdu opět spokojen, přestože místo výraznějšího poločasového vedení to bylo „pouze“ 1:0. Po změně stran pak Bohumín soupeře šokoval dvěma rychlými góly během pěti minut.

„Vypadli jsme ze hry. Měl jsem za stavu 1:2 obavy, že to budeme mít hodně těžké. Soupeř hrál na brejky a snažil se. Byl silný jeden na jednoho, řešil ty situace dobře, i na míči byl dobrý. Ale nakonec jsme to zvládli, s čímž musíme být hodně spokojeni,“ podotkl Radek Fojtů.

KUCHAŘ VYSTŘÍDAL A SROVNAL

V 74. minutě srovnal po minutě strávené na hřišti střídající Daniel Kuchař, v 81. minutě vrátil domácím vedení po šikovném pasu Martina Lasovského Jakub Marek. To už Hranice soupeře ždímaly na maximum, v 84. minutě si s bohumínskou obranou nádherně pohrál David Heřmánek a upravil na konečných 4:2.

„Mohlo to skončit i vyšším rozdílem. Soupeř to v závěru otevřel, ale odpadl,“ myslí si Radek Fojtů. Sportovní klub zkrátka opět ukázal, že závěry utkání na jaře zvládá na jedničku. „Snažíme se hrát pořád stejně, útočně až do konce. Je to tím, že kluky to baví. I práce na tréninku se nám takto vrací,“ zmínil hranický kouč.

SK Hranice – FK Bospor Bohumín 4:2 (1:0)

Branky: 32. a 81. Marek, 74. D. Kuchař, 85. Heřmánek. Rozhodčí: Bebenek – Polák, Hovorka. ŽK: Marek, Veselka, Nehyba – Leibl. Diváci: 165.

Hranice: Tomečka – Bezděk, Čáp, Kundrát, Veselka (58. Vyka) – Šišlák, M. Kuchař – M. Lasovský, Heřmánek (89. Sobek), Marek – Nehyba (73. D. Kuchař). Trenér: Radek Fojtů.