Favorit na postup do MSFL ovládl první poločas, vytěžil z toho však pouze jedinou branku, kterou ve 25. minutě obstaral Michal Kuchař. „Soupeř dobře bránil, bylo vidět, že je na nás připravený. Naše hra byla velmi dobrá, měli jsme čtyři jasné příležitosti, ale nedotáhli jsme je do konce, nebo nás vychytal Machalický,“ pochválil gólmana Holice hranický trenér Roman Matějka.

Uklidňovací gól jeho svěřencům chyběl. V 70. minutě sice zvýšil po nabídce Rolince na 2:0 Jasenský, hosté ale rychle snížili po krásné kombinaci na 2:1.

„Nechali jsme se druhým gólem trošku ukolébat a HFK neměl co ztratit. Šli do toho naplno a s lehkostí a klobouk dolů před tím, jak nás vykombinovali ve středu hřiště,“ uznal Matějka.

Domácí tak lehce znervózněli, závěr ale dohráli s přehledem i díky dobrému prostřídání a širokému kvalitnímu kádru.

„Zase mi pomohli střídající hráči. Když je tam dám, neztratím na kvalitě, přichází čerstvý rovnocenný hráč. V tomto máme velkou přednost oproti ostatním týmům,“ uvědomuje si Matějka, který se tak bez komplikací vypořádal s absencí stopera Cverny.

„Přesně o tom to je. Měl zdravotní problémy, nechal jsem ho odpočinout, šanci dostal Kundrát a odehrál výborný zápas,“ zmínil lodivod SK Hranice.

„Hráli jsme proti soupeři, který asi zaslouženě postoupí. Vzhledem k tomu jsme neodehráli špatná zápas. Myslím, že ve druhém poločase se domácí báli o výsledek,“ hodnotil trenér HFK Olomouc Oldřich Machala.

„Je to škoda. Možná bychom si mohli odvézt i bod, kdybychom byli trošku odvážnější. Zbytečně jsme vpředu ztráceli balony. Hranice mají a druhé straně třeba Kubu Rolince, soupeř má velkou kvalitu. Mrzí mě inkasovaný gól ze standardky,“ uzavřel hostující kouč.

SK Hranice – 1. HFK Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 25. Kuchař, 70. Jasenský – 75. Novotný.

Rozhodčí: Dorotík – Julínek, Poláček. ŽK: Kašpárek, Stoklasa (oba HFK). Diváci: 250.

Hranice: Tomečka – Vítek, Kundrát, Markovič, Kuchař (80. Bezděk) – Tilkeridis (65. Rak), Jasenský, Cagaš, Heřmánek (74. Hapal), Marek (65. Lasovský) – Rolinc (80. Pančochář) . Trenér: Matějka.

HFK: Machalický – Tylich, Pavelka, Krejčí, Novotný – Bernatík, Kotůlek, Nováček, Stoklasa - Kašpárek, Stoppen (63. Hrdlička). Trenér: Machala.


Načítám tabulku ...