„To je klasika, ne smůla. Na to se nebudu vymlouvat. Tak to prostě je, nerad bych plakal,“ řekl k utkání trenér Všechovic Zbyněk Vinklar.

Jeho tým šel do vedení 1:0 ve 32. minutě po gólu Kapusty, na 2:0 mohl zvýšit Hrabovský, narazil však na výborný zákrok Kubicy. Po změně stran, jak už to tak poslední tým tabulky má prakticky celou sezonu, musel Vinklar sáhnout k nuceným střídáním, která narušila souhru jeho týmu.

„Ze hry musel zraněný Staněk. Pak výborně hrající Dan Rolinc, který jel už potřetí do nemocnice. Pak nás soupeř začal přehrávat a zaslouženě zvítězil. Udělali jsme, co jsme mohli, na víc to bohužel nebylo,“ krčil Zbyněk Vinklar rameny.

Holici šla kombinace

Hosté udělali v šatně po první půli důležité změny a otočili stav z 0:1 na 2:1 zásluhou Petra Červenky a střídajícího Erika Smítala.

„Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení, které přineslo i změnu na hřišti, když jsme se vrátili ke kombinační hře, která nás zdobila po celou podzimní část soutěže. To nás vrátilo do utkání, které jsme nakonec aktivitou překlopili na naši stranu,“ pochvaloval si na klubovém webu HFK trenér Jiří Derco.

Jeho tým tak přezimuje na pěkném třetím místě divize E, bod za druhým Slavičínem a jen dva body za vedoucími Kozlovicemi.

„Vzhledem k tomu, že od podzimní části se skládal nový tým, musíme konstatovat, že jsme udělali velký kus práce a všichni, jak vedení, tak i hráči, si zaslouží za odvedenou práci pochvalu,“ uzavřel Jiří Derco.

Na druhé straně mají ke spokojenosti daleko. Výkony Všechovic hlavně v závěru podzimu ale byly příslibem toho, že na první divizní výhru obec v Záhoří nebude na jaře muset čekat dlouho.

„Musíme to přes zimu poladit. Potrénujeme, vyléčíme šrámy a na jaře snad to první vítězství urveme,“ dodal závěrem všechovický kouč Vinklar.

Tatran Všechovice – 1. HFK Olomouc 1:2 (1:0)

Branky: 32. Kapusta – 64. Červenka, 78. Smítal. Rozhodčí: Jahoda – Mikulášek, Havlín. ŽK: Hrdlička, Orava, Kuběna – Laštůvka, Mazouch, Spurný. Diváci: 150.

Všechovice: Konečný – Geryk (86. Rakovský), Dluhoš, Kuběna, Hrdlička – Hulman (80. Walach), J. Plešek, Staněk (14. D. Šindelek), Kapusta – Hrabovský (79. Dobeš), Rolinc (56. Orava). Trenér: Zbyněk Vinklar.

HFK: Kubica – Buček, Pezzoti, Krejčí, Henkl (61. Smítal) – Vychodil (87. Němec), Mazouch, Laštůvka, Spurný, Červenka – Ma. Vyskočil. Trenér: Jiří Derco.