„Byla to taková trma-vrma, soupeř zahrával dva rohy za sebou. My jsme nedokázali odkopnout balon a Hlučín to tam doklepl,“ kroutil hlavou hranický kouč Radek Fojtů.

Celkově byl ale s duelem proti silnému soupeři spokojen. „Bylo to kvalitní utkání v dobrém tempu s dobrým soupeřem. Měli jsme několik šancí, které jsme neproměnili, i Hlučín ale mohl dát další dvě tři gólovky,“ hodnotil Fojtů.

Deštivé počasí a pár přihlížejících diváků jako by vystihovalo současnou ponuřejší atmosféru v nižších soutěžích, které už dlouho čekají na soutěžní duely.

„Ta nálada není úplně nejlepší. Je to už opravdu dlouho a na mistráky si ještě počkáme. Musíme tu atmosféru v týmu držet zuby nehty,“ přiznal i Radek Fojtů.

Jeho tým dokonce v utkání dvakrát vedl, v úvodu po standardce skóroval Michal Kuchař, na 2:1 dával po hodině hry Petr Vavřík. Hlučín ale vždy rychle odpověděl a v závěru přišlo rozhodnutí.

„V první části hráči působili jistějším dojmem. Jenom škoda, že jsme nevyužili několik dobře rozjetých situací a nedali branky. Druhá polovina zápasu nebyla z naší strany tak kvalitní. Měli jsme spoustu ztrát, nevynucené chyby a špatně jsme se organizovali. Soupeře jsme pustili do několika brejkových šancí, což se v budoucnu stávat nesmí,“ hodnotil na klubovém webu nový trenér FC Hlučín Lubomír Adler.

FC Hlučín – SK Hranice 3:2 (1:1)

Branky: 8. Neumann, 68. Lehnert, 90. Hasala – 6. M. Kuchař, 62. Vavřík.

Hlučín: Květon - Wala, Plesník, Hasala, Sporysz - Neumann, Mládek, Opatřil, Buchvaldek, Moučka – J. Ptáček. 2. poločas: Lapeš - Wolf, Plesník, Hasala, Kundrátek - Strakoš, Praus, Lehnert, L. Ptáček, Dostál – Zajíček. Trenér: Lubomír Adler.

Hranice: Tomečka (46. Obzina) - Bezděk (46. Veselka), Cverna, Kuchař M., Vavřík - Kuchař D., Cagaš - Lasovský, Heřmánek, Pak (55. Šustal) – Rolinc. Trenér: Radek Fojtů.