„V zimě jsem po půlroce, co jsme spolu absolvovali, chtěl, abychom dali více gólů než na podzim a získali více bodů. To se nám podařilo,“ pochvaluje si hlavní kouč Radek Fojtů.

Zejména v držení míče jeho celek neměl konkurenci. Že by v Hranicích něco odkoukali od slavné akademie Barcelony? Možné je vše, zájezd mládeže „eskáčka“ do areálu Camp Nou se nicméně konal až v květnu. To už na divizních mužích dávno byl vidět vrytý ofenzivní herní systém.

„Kluci jsou šikovní na míči, techničtí. My nejsme nějak silové mužstvo. Jsme na hřišti taková děcka. Fyzicky budeme těžko někoho přehrávat. Takže jsme se zaměřili na držení míče a hru po zemi,“ vysvětluje lodivod SK Hranice.

„Trénujeme útočné kombinace, hodně hrajeme, všechno s míčem. Hodně je to do útoku. Gólů jsme dali nejvíc, na druhou stranu jsme jich hodně dostávali,“ upozorňuje Radek Fojtů.

Penaltový král v Opatovicích.
V Opatovicích korunovali Penaltového krále

A má pochopitelně pravdu. Méně než 43 inkasovaných branek zaznamenaly třeba i osmé Kozlovice. Právě v domácím duelu s Kozly se na jaře naplno projevil snad jediný problém Fojtova týmu. Držení míče zápasy nerozhoduje, a když se k tomu přidají okénka směrem dozadu, může být zle.

„Utkání se rozhodují ve vápně. V pár zápasech jsme hráli dobře jen po vápno, nezvládli jsme to v koncovce. Tam je určitě co zlepšovat,“ uvědomuje si hranický trenér. „Tohle nás stálo ještě lepší konečné umístění,“ dodává.

Budoucnost Sportovního klubu vůbec nevypadá špatně. Za prvé, nepředpokládají se žádné odchody, udržet by v Hranicích měli i nejlepšího střelce Jakuba Marka. Křídelník nasázel 22 branek.

„Chtěli bychom to nějak oživit jedním nebo dvěma hráči, ale nechceme moc zasahovat do kádru. Spíš chceme zlepšit, co můžeme,“ řekl ke kádru Radek Fojtů.

Za druhé, zaběhlý herní systém začnou v Hranicích pilovat už od 8. července, kdy začnou s letní přípravou. I proto má klub pro další sezonu ty nejvyšší ambice. A proč ne?

„Zatím to šlape. Moje přání je skončit první. Doufám, že přesvědčím i kluky. Já myslím, že jo, že za tím půjdou a porveme se o to,“ uzavřel Radek Fojtů.

Sezona SK Hranice:

Divize, skupina E

4. místo

50 bodů, skóre 71:43

14 výher, 8 remíz, 8 proher

Nejlepší střelec: Jakub Marek (22 branek)

Zlý muž: Radim Kundrát (9 ŽK)

Nejlepší moment: Obrat v Havířově (3:2)

(„Nejlepší momenty jsou, když prohráváme a ještě to utkání dokážeme otočit. To se nám povedlo vícekrát.“)

Nejhorší moment: Domácí prohra 1:3 s Kozlovicemi („Byli jsme herně lepší, ale po vápno. Dostali jsme tři góly a byli jaloví v koncovce.“)

Nejužitečnější hráč (podle trenéra): Jakub Marek

(„Nerad vybírám jednoho. Logicky se to jeví tak, že by to měl být ten, kdo dá nejvíce branek, ale jsme tým. Na hřišti je dalších deset důležitých hráčů.“)