„Hranice jsou dlouhodobě výborný tým, nejfotbalovější v soutěži. Myslím ale, že jsme se dobře nachystali, k tomu jsme přidali gól a poprvé jsme dokonce neiknasovali, o to víc nás to těší,“ mnul si ruce šumperský kouč Zdeněk Opravil.

„Těžko se to hodnotí. Jsme v těžké křeči, nedaří se nám. Bylo to z naší strany zoufalství. Potřebujeme, aby se nám zdravili všichni hráči. Pořád něco látáme a sype se to na nás,“ hodnotil mač hranický trenér Radek Fojtů.

Duel rozhodl jediný gól z 20. minuty. Yevhen Ostrovka využil výborného dlouhého pasu Trana.

„V prvním poločase jsme si nevytvořili prakticky nic, ve druhém jsme si vypracovali asi dvě šance, ale byl to takový bezzubý tlak a trápení,“ doplnil Fojtů.

Hostům naopak dokonale vyšly taktické plány.

„Snažili jsme se napadat vysoko a v prvním poločase se nám to určitě dařilo. Postupně jsme se víc a víc stahovali. Posledních deset minut jsme byli fakt pod tlakem a výsledek bránili zuby nehty,“ ohlédl se Zdeněk Opravil.

Šumperk zapsal čtvrtou výhru v sezoně a dvanáctý bod do tabulky. Další prohra Hranic znamená pro jednoho z aspirantů na titul šesté místo vyrovnané tabulky, vždyť dvanáctí svěřenci Zdeňka Opravila ztrácí na „eskáčko“ jen šest bodů.

SK Hranice – FK Šumperk 0:1 (0:1)

Branka: 20. Ostrovka. Rozhodčí: Kostelník – Poláček, Šimoník. ŽK: M. Lasovský – Ostrovka, Dostál, Olejník, Šumbera. Diváci: 120.

Hranice: Tomečka – Bezděk, Kundrát, M. Kuchař, Vyka – M. Kuchař, Šišlák – Furmánek, Heřmánek (56. Rak), M. Lasovský – Ligač (46. Veselka). Trenér: Radek Fojtů

Šumperk: Kreizl – Dostál (62. Šumbera), Ostrovka (90. Barčík), Smrž, Tran (78. Liďák), Nimrichtr, Jurásek, Andoniu, Bernard (81. Nosál), Olejník, Demeter. Trenér: Zdeněk Opravil.