„Tentokrát jsme si sáhli trošku hlouběji na dno. Byl to celkem těžký zápas,“ přiznal hranický trenér Radek Fojtů.

Z dobrého začátku jeho tým nic vytěžil branku z pokutového kopu ve 26. minutě. Podle domácích to ale měla být už druhá penalta proti Dětmarovicím. „Z mého pohledu nám rozhodčí neodpískal jasnou penaltu, neproměnili jsme i další velkou šanci,“ ohlížel se Radek Fojtů.

Druhého pokutového kopu se fanoušci přeci jen dočkali ve 38. minutě, bylo to ale po ruce Hranických ve vápně. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

„Působili jsme takovým utahaným dojmem. Asi to bylo i kvalitou soupeře, měl jsem o něm pozitivní informace, což jen potvrdil,“ zmínil kouč Sportovního klubu.

Tři body tentokrát stoper Kundrát svému týmu zařídil chvilku po změně stran, další branka už nepadla a domácí si mohli oddechnout.

„Soupeř byl fotbalový, rychlý, hrozil nám hlavně z krajů a rychlými protiútoky. Ty měl hodně nebezpečné, proto jsme se tentokrát klepali až do konce. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ byl spokojen Radek Fojtů.

V dalším kole se jeho tým opět představí doma. V sobotu od 17 hodin hostí v okresním derby Kozlovice, které doma překvapivě ztratily s Ústím, předtím se ale také konečně naladily na vítěznou notu.

„Těšíme se na to. Kozlovice hrají fotbal, žádnou nakopávanou. Doufám, že vyhrajeme a dál pojedeme na vítězné vlně my,“ uzavřel Radek Fojtů.

Fotbalisté FK Kozlovice (v modrožlutém) proti TJ Sokol Ústí (2:3).
Ústí bodovalo podruhé řadě. V Kozlovicích vydřelo remízu

SK Hranice – SK Dětmarovice 2:1 (1:1)

Branky: 26. z pen. a 49. Kundrát – 38. z pen. Puchel. Rozhodčí: Svoboda – Vojáček, Studený. ŽK: Uher (Dět.). Diváci: 175.

Hranice: Tomečka – Vyka, Čáp, Kundrát, Bezděk – Šišlák (80. Sobek), M. Kuchař – M. Lasovský, Heřmánek, Marek (90. Skácel) – D. Kuchař (74. Nehyba). Trenér: Radek Fojtů.