Jindy vypjatá a vyrovnaná „bitva o Hranice“ se po půlhodině změnila v exhibiční představení hostujícího favorita, který zvítězil vysoko 7:0.

„Od první minuty jsme byli lepší, dali jsme brzo góly, což nás uklidnilo. Pak už nebyl pochyb, že vyhrajeme, bylo jen otázkou, kolik,“ pochvaloval si lodivod Hranic Radek Fojtů.

Jeho týmu hodně pomohl rychlý gól z penalty v 7. minutě, ještě do konce poločasu pak završil hattrick Michal Kuchař, druhou využitou penaltou se prezentoval i Radim Kundrát. Poločasové skóre 5:0, to se v derby jen tak nevidí.

„Hodnotím to těžko. Přípravě jsme věnovali hodně času. Bohužel ten poločas byl natolik výsledkově jasný, že už bylo po zápase,“ ohlížel se ústecký trenér Vojtěch Bušina.

„První penaltu ale podle reakcí nikdo neočekával, všichni se začali stavět na rohový kop. Ale předcházela tomu naše chyba. Zaráží mě druhá branka, byla uznána na pokyn asistenta rozhodčího, ale to nebudu komentovat,“ zmínil Bušina, zároveň ale věděl, že o tříbodovém zisku pro Hranice nerozhodli rozhodčí.

Ve druhém poločase Hranice ještě přidaly dvě branky, konkrétně Daniel Kuchař, „sedmička“ byla na světě.

Ilustrační foto
Těžké jarní probuzení. Ústí před derby vybouchlo v Dětmarovicích

FOJTŮ: KRUTÉ, ALE ZASLOUŽENÉ

„Soupeř nebyl odevzdaný, ale když dostanete brzo góly, my jsme navíc dobře kombinovali, je těžké se do toho dostat. Je to až trošku kruté. Ale zasloužené. Čekal jsem, že to budeme mít těžší. Užili jsme si to,“ byl pochopitelně spokojen hranický kouč Fojtů.

Nedělní hranické derby tak mělo netradiční průběh i atmosféru.

„Nebylo to tak bouřlivé, protože když po třiceti minutách vede jedno družstvo o tři nebo čtyři góly, tak samozřejmě nevnímáte nějaké bouřlivé prostředí. Pro fanoušky i pro nás je to nelichotivé, není se čím chlubit,“ uvedl ústecký Vojtěch Bušina.

Hranice tak zvítězily i ve druhém jarním utkání, Ústí má naopak po dvou zápasech tragické skóre 0:13. Šanci na záchranu však prakticky pořád stejnou, také přerovská Viktorka na další body stále čeká.

„Přerov prohrál, takže dokud ta šance bude, tak se s tím musíme vnitřně rvát. Ty dva zápasy měly podobný charakter, když dostaneme do páté minuty branku. To, co trénujeme, je úplně někde jinde. Dokud bude šance, budu kluky povzbuzovat, abychom bojovali a ztrátu na Přerov stáhli,“ uzavřel Vojtěch Bušina.

Florbalisté FBC Hranice ovládli první dvě utkání baráže o postup do Národní ligy
Florbalisté Hranic jsou krůček od postupu do Národní ligy!

TJ Sokol Ústí – SK Hranice 0:7 (0:5)

Branky: 19., 24. a 45. M. Kuchař, 7. a 28. Kundrát (oba z pen.), 74. a 86. D. Kuchař. Rozhodčí: Volek – Šimoník, Vlk. ŽK: J. Smolka, Smítal, Bočan – Marek, D. Kuchař. Diváci: 350.

Ústí: Urbášek – Vladař (46. Bočan), J. Smolka, Pat. Sencovici, Hutník – Pančochář, Holoubek – Žingor (43. Vladik), Smítal (52. Šnejdrla), V. Smolka – Křenek. Trenér: Vojtěch Bušina.

Hranice: Tomečka – Bezděk, Kundrát, Čáp, Vyka (82. Sobek) – M. Kuchař, Šišlák – M. Lasovský, Heřmánek, Marek – Ligač (23. D. Kuchař). Trenér: Radek Fojtů.