Přerované na Hranicko dorazili s posilou realizačního týmu. Vedle trenéra Švehlíka na lavičku usedl také bývalý kouč Dubu nad Moravou Pavel Koral.

„Po zápase se Šumperkem tam už byla velká frustrace. S Pavlem jsme kamarádi, bavili jsme se už před čtrnácti dny. Tým povedeme rovným dílem,“ prozradil Richard Švehlík.

„Chtěl bych tímto poprosit všechny, jichž se to týká, aby toto utkání vzali jako boj o holou existenci svou a celého našeho klubu,“ vzkázal před utkáním jeho aktérům předseda 1. FC Viktorie Přerov Břetislav Holouš prostřednictvím sociálních sítí.

„V neděli tam budu s vámi a chci vidět jedenáct borců, kteří do toho zápasu dají vše, srdce, bojovnost, fotbalový um a další atributy, díky nimž budu z Ústí odjíždět spokojený a přesvědčený, že to, co dělám, má smysl, a budu v tom dál rád pokračovat,“ zmínil také.

PO PŮLHODINĚ BYLO HOTOVO

A jeho slova padla na úrodnou půdu. Přerov do 30. minuty vedl 3:0 po přesné střele navrátilce po zranění Martina Bielka. „Konečně jsme hráli týmověji, zjednodušili hru a pomohl nám příchod Martina Bielka. Měl velkou chuť hrát, na tom postu je jako doma, jeho nasazení se nám povedlo,“ pochvaloval si Richard Švehlík.

Domácí sice ještě snížili na 1:3, další branku už ale nepřidali, v úplném závěru pak inkasovali nic neřešící gól na 1:4.

„Soupeř byl důrazný, hrál na hranici sebeobětování, z čehož vyplývá i počet žlutých karet, které během zápasu dostal. Bohužel jsme dostali první a naprosto nesmyslný gól, který nás položil. Pak už jsme s tím zápasem nedokázali nic udělat,“ mrzelo lodivoda Ústí Libora Skopalíka.

Viktorka tak na dně tabulky nechala právě Ústí, které jediné na první výhru sezony stále čeká. Přerované budou chtít důležitý impuls přetavit v další tři body už v sobotním domácím utkání s Bohumínem. „Nijak to nepřeceňuji. Zápas se nám povedl, soupeři ne. Musíme pracovat dál, abychom to potvrdili. Nálada se ale hodně zlepšila,“ usmíval se Richard Švehlík.

Fotbalisté FK Kozlovice (ve žlutém) proti FK Nový Jičín (2:2).
Kozlovice sahaly po skalpu lídra. Nakonec braly bod

TJ Sokol Ústí – 1. FC Viktorie Přerov 1:4 (1:3)

Branky: 32. Smítal – 16. Zimčík, 24. Bubeník, 30. Bielko, 91. Rybka. Rozhodčí: Rosický – Svoboda, Voneš. ŽK: Holoubek, Vladik – Dlouhý, Koller, Bielko, D. Chuda. Diváci: 130.

Ústí: Urbášek – Bočan, Šnejdrla, Král, J. Smolka – Bezděk, V. Smolka (53. Škařupa), Žingor (80. Vladař), Holoubek (65. Kádě), Vladik – Smítal. Trenér: Libor Skopalík.
Přerov: Koudelka – Koplík, Omelka, Václavíček, Bubeník – Koller (52. Blažkovský), Bielko (83. Rybka), Kocian, Zimčík – D. Chuda (65. Dostál), Dlouhý. Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.