První branku hosté inkasovali už ve 12. minutě. „Trošku jsme to prospali, soupeř byl živější a rychlejší. Po půlhodině už jsme procitli, ale bylo to bez šancí,“ mrzelo Radka Fojtů.

Hraničané po změně stran předvedli lepší výkon, který gólem z dorážky korunoval na hrot vysunutý stoper Radim Kundrát. V 80. minutě ale udeřil po rychlém protiútoku Nového Jičína Macíček.

„Bod nám nestačil, bylo to už z naší strany hodně ofenzivní, vzadu jsme nechali dva lidi. Nestačili jsme se vrátit, byla to pěkná rychlá akce soupeře,“ uznal Radek Fojtů.

Znovu tlak bez šancí

Jeho tým tak podobně jako v předešlém duelu s Kozlovicemi trošku doplatil na bezvýsledné dlouhé dobývání soupeřovy obrany bez vytvořených šancí. „To nás trošku sráží. Fotbal jsme nehráli špatný, ale rozhoduje se ve vápně,“ uvědomuje si hranický kouč.

Zároveň Fojtů uznal kvalitu soupeře, který atakuje minimálně druhé místo divize E. „Soupeř byl dle mého daleko kvalitnější než Kozlovice. Byl silnější v soubojích a skvěle fyzicky připravený,“ uzavřel lodivod SK.

Už v sobotu Hranice hostí 1. HFK Olomouc. Duel se na stadionu SK hraje od 17 hodin.

FK Nový Jičín – SK Hranice 2:1 (1:0)

Branky: 12. Smolarčík, 80. Macíček - 68. Kundrát. Rozhodčí: Dudek - Ham, Lukašík. ŽK: Nippert, Kiss Farkas, Staněk - Čáp, M. Lasovský, Kundrát. Diváci: 105.

Hranice: Tomečka – M. Lasovský, Kundrát, Čáp, Vyka (82. Ligač) – M. Kuchař, Šišlák – D. Kuchař, Heřmánek, Marek (67. Rak) – Nehyba (56. Veselka). Trenér: Radek Fojtů.