Hranice v deštivém počasí dojely na absence klíčových hráčů. Dlouhodobě zraněný je nejlepší loňský střelec Marek, chyběli ale také vykartovaný Vyka, zdravotně indisponovaní Šišlák, Daniel Kuchař a od 24. minuty i kapitán Čáp.

„Nevypadá to s ním dobře, šlo o koleno. Po jeho zranění to šlo úplně z kopce. Posledních čtrnáct dní je všechno špatně a teď to vygradovalo. Vymlouvat se na to nechci, ale pro mě je to objektivní příčina, museli jsme dohrávat s dorostenci,“ ohlížel se hranický trenér Radek Fojtů.

Poločas ještě jeho tým přežil, po změně stran ale nastartoval hranickou zkázu vlastním gólem Bezděk, po něm se prosadili Bernatík, Kotůlek a Buček.

„Soupeř byl jasně lepší. Od začátku měl spoustu standardek a byla otázka času, kdy nám z nich nasypou góly,“ kroutil hlavou Radek Fojtů.

Olomouc v sobotu mohla zvítězit i vyšším rozdílem. „Musím kluky pochválit za přístup k utkání a jak dobře si poradili s těžký terénem. Domácí jsme k ničemu nepustili a průběh utkání jsme měli plně v režii. Škoda jen promarněných situací v prvním poločase,“ uvedl na klubovém webu trenér HFK Jiří Derco.

Hranice nyní spoléhají na návrat některých opor do sestavy, s týmem už trénuje i Jakub Marek. „Už se mi to uzdravuje, minimálně tři hráči už nastoupí do dalšího utkání,“ prozradil Radek Fojtů.

Fotbalisté Všechovic (v modrém) doma proti přerovské Viktorce
Všechovice prohrály důležitou bitvu s Viktorkou

SK Hranice – 1. HFK Olomouc 0:4 (0:0)

Branky: 55. vl. Bezděk, 60. Bernatík, 72. Kotůlek, 75. Buček. Rozhodčí: Ham – Broskevič, Novák. ŽK: Lasovský, Bezděk (oba Hranice). Diváci: 153.

Hranice: Tomečka - Bezděk, Čáp (24. Šustal), Kuchař, Veselka – Rak (79. Skácel), Kundrát, Heřmánek, Furmánek, M. Lasovský - Ligač (58. Koláček). Trenér: Radek Fojtů.

HFK: Machalický - Buček, Pezzoti, Krejčí, Rajnoha - Bernatík (77. Němec), Laštůvka, Kotůlek, Mazouch (36. Červenka), Smítal - Vyskočil Martin. Trenér: Jiří Derco.