„Hattricků se v našem podání moc nevidí, protože tolik gólů nestřílíme,“ smál se spokojený trenér divizního nováčka z Přerova.

Tým Richarda Švehlíka si v přípravě na třetí pokus připsal vítězství.

„Oproti dvěma předchozím zápasům jsme už sestavu přizpůsobili blížícímu se startu sezony. Poprvé nastoupil Ondra Václavíček, což bylo velmi cítit a myslím, že už směřujeme k tomu, co chceme hrát v soutěži,“ prohlásil trenér.

Přerovští fotbalisté teď netrpělivě vyhlížejí velkou prověrku – pohárový zápas proti Kozlovicím.

„V neděli se na jejich hřišti ukáže, jestli jsme prošli trvalejším nárůstem výkonnosti, nebo jestli pořád budeme mít na čem pracovat,“ vyhlíží derby Švehlík.

Bitvu Kozlovice vs. Přerov bere kouč velmi prestižně.

„Vítěz nastoupí v prvním kole proti Znojmu, což je velmi přitažlivý soupeř, který by přilákal řadu příznivců. V Kozlovicích to navíc bude derby, takže to bude vyhecované a hráči budou mít zvýšenou motivaci. Kluci se mezi sebou znají a nikdo nebude chtít prohrát,“ láká Švehlík na derby, které má výkop v neděli v 17 hodin.

Ivan Rachůnek.
Zubři testují útočníka Ivana Rachůnka. Má obrovskou chuť, říká manažer

ÚSTÍ STÁLE HLEDÁ SESTAVU

Štika minulé divizní sezony, Sokol Ústí, v letní přípravě zatím stále hledá svoji tvář.

„Času je málo a práce je strašně moc,“ konstatoval nový lodivod Sokola Ústí Libor Skopalík. „Pořád hledáme optimální sestavu,“ přiznal kouč po porážce s 1:3 s Přerovem.

Tým Ústí opustilo v létě šest hráčů základní sestavy. „A to už je přece jen znát. Musíme budovat nový tým, který bude hrát novým herním stylem – zezadu, vyvážet míč dopředu, kombinovat bez nákopů,“ prozradil Skopalík.

Také Ústí o víkendu hraje předkolo poháru, v sobotu od 16 hodin představí v Hranicích a půjde tedy o prestižní derby.

„Bude to vyhecované a hráči budou chtít předvést maximum,“ věří Skopalík. „Zápasu v Hranicích ale nepřikládám až tak důležitou váhu. Z mého pohledu začíná soutěž až víceméně za čtrnáct dnů. Do té doby musíme úspěšně konsolidovat sestavu,“ prohlásil trenér, který si nejvíce láme hlavu nad postem defenzivního záložníka.

Sokol Ústí – 1. FC Viktorie Přerov 1:3 (1:2)

Branky: 30. Smítal – 35., 42. a 80. Blažkovský. Rozhodčí: Kulička. Diváci: 60.

Ústí: Urbášek (46. Částečka) – Bezděk (46. Šnejdrla), Bočan, Pav. Sencovici, Smolka (46. Žeravík) – Maléř, Kalous, Žingor (46. Holoubek), Škařupa, Smítal (46. Pat. Sencovici) – Vladík. Trenér: Libor Skopalík.
Přerov: Surovec – Koplík (60. Koutný), Omelka, Václavíček, Zimčík (46. Krejčíř) - Blažkovský, Bielko, Bogdaň (46. Rybka), Horák - Koller (46. Vajda), David Chuda (46. Dostál). Trenér: Richard Švehlík.

Přípravné utkání mezi fotbalisty Kozlovic a Uničova (v červeném).
Kozlovice hrály s Uničovem vyrovnanou partii. Hosté rozhodli v druhé půli