Třetí minuta 1:0, pátá 2:0. Pro Všechovice parádní start, pro Kostelec na Hané naopak hrůzostrašný. „Byli jsme nahecovaní a zápas jsme chtěli zvládnout. Díky tomu nám vyšel vstup,“ popisoval trenér Všechovic Zbyněk Vinklar.

„Hráči byli nesoustředění a mysleli si, že půjde všechno samo. První dva góly jim otevřeme dvakrát hřiště a nedomluvíme se. Měli jsme míč pod kontrolou, přišla ztráta a nákop. Zapresovali nás a my jsme se z toho pos…,“ hodnotil nespokojený kouč Kostelce Lubomír Keluc.

Jeho svěřenci dokázali zareagovat snížením, jenž do poločasu čelili dvěma penaltám. První brankář Bárta chytil, druhou už Staněk proměnil čtyři minuty před přestávkou gólem na 3:1. Kostelec mohl odpovědět, ale trefil jen břevno.

divize E: Nové Sady - Kozlovice (30.3.2024)
FOTO: Nové Sady ztratily s Kozlovicemi luxusní náskok, nakonec ale mohou slavit

„Je unikum, že zaviníme dvě penalty během tří minut… Přesto se mohlo jít do šaten za lepšího stavu,“ říkal Keluc.

Po změně stran Všechovice dvakrát odskočily na rozdíl tří branek, ale Kostelec vždy snížil. „Neměli jsme utkání ve druhé půli úplně pod kontrolou, ale naštěstí jsme měli náskok, který se podařilo udržet, i když soupeř vždy kontroval,“ hodnotil Vinklar.

„Zápas měl skončit tak 10:7. Předváděli jsme úroveň přátelského utkání a soupeř vyhrál za nic. Jen bojoval a běhal a jak jsem říkal, my jsme se z toho pos… Pokud to někteří nepochopí, tak si sednou na lavičku a budou se dívat na své spoluhráče. Dlouho jsem neviděl tolik chyb mého týmu. Některé však neuděláte ani na úrovni okresu. Náš přístup a nasazení a celkově výkon bych ohodnotil ve škole známkou pět. Byli jsme nepřipraveni a předvedli odporný výkon. Celkově zápas neměl příliš úroveň,“ přidal svůj pohled Keluc.

„Byli jsme v utkání lepší. Ale stále musíme pracovat na defenzivě, dostáváme příliš gólů, ale naštěstí jich i dost dáváme,“ uznal Vinklar.

Fotbalisté SK Hranice odehráli první duel pod novým umělým osvětlením. SK Kvítkovice porazili 3:0. Jakub Rolinc
Třetí nula v řadě. Hranice i přes brzké zranění slaví důležité vítězství

Po vzájemném utkání je Kostelec devátý, Všechovice o dva body za ním desáté. „Škoda tohoto zápasu. Kdybychom jej zvládli, mohli jsme se posunout do jiných vod a v klidu jaro dohrát,“ litoval Keluc.

Tatran Všechovice - FC Kostelec na Hané 5:3 (3:1)

Branky: 3. Orava, 5. Vozák, 41. z pen. Staněk, 60. Hoffmann, 86. Skácel - 18. Konečný, 74. Los, 89. Závodný.

Rozhodčí: Malý - Janeček, Písečný. ŽK: Bezděk, Cubo - Bárta, Konečný, Zbožínek. Diváci: 253.

Všechovice: Jílovec - Orava (19. Skácel), Richter, Kopecký, Staněk, Kuchař, Hoffmann (88. Kurfürst), Bezděk, Cubo, D. Rolinc (58. Vahalík), Vozák. Trenér: Zbyněk Vinklar.

Kostelec: Bárta - Konečný (67. Hruban), Popelka, Zbožínek (46. Lužný), Procházka (46. Škrabal), Fajstl, Závodný, Skalník, Preisler, Klimeš (67. Grulich), Los. Trenér: Lubomír Keluc.