„Soupeř se potýká dlouhodobě s herní a personální krizí, jaro mu nevyšlo. Sice se dostal do nějakých situací, ze kterých mohl vstřelit branku a chtěl to zlomit, ale byla tam vidět ze strany Všechovic nervozita,“ všiml si novosadský trenér Rostislav Sobek.

Cestu za třemi body olomoucký celek načal v 16. minutě, kdy se prosadil Josef Drábek. Výraznější vedení však hosté v první půli nezískali.

„Hráči už přestávku měli v hlavách, ale pořád to byl mistrák. Chtěli jsme vyhrát,“ zmínil Sobek, který dal některým hráčům volno a do hry tak pustil i mladé dorostence.

„Šli jsme si za vítězstvím, byli lepší na míči, ale nebylo to úplně podle představ,“ přiznal kouč.

Ve druhém poločase nicméně přidaly Nové Sady další dvě trefy zásluhou Kucharčuka a Marčíka. V 62. minutě byl za výroky směrem k rozhodčím po druhé žluté kartě vyloučen domácí bek Černotský.

Do hlavního dokonce před odchodem do kabin lehce strčil a dle zápisu o utkání volil směrem k arbitrům nevybíravá slůvka. O vítězi bylo každopádně po 75 minutách hry rozhodnuto.

„Myslím, že jsme byli lepším týmem, dominovali jsme kombinačně. Výhru bych ale nepřeceňoval vzhledem ke stavu, v jakém se soupeř nacházel,“ řekl Rostislav Sobek.

Všechovice inkasovaly během jara 70 gólů, což je 2,69 branky na zápas. Jasně nejvíc v celé soutěži. Bodovat na jaře začaly až po změně na trenérském postu pod trenérským tandemem Lubomír Kubica – Libor Ponížil.

Naopak Nové Sady prohrály ve druhé polovině sezony jen dvě utkání, obě venku – na půdě třetích Kozlovic (2:3) a postupujících Hranic (2:4). Získaných 26 bodů dělá z Olomoučanů po Hranicích a Přerovu třetí nejúspěšnější celek jara.

„Před sezonou jsme žádný cíl neměli, ale pak jsme byli i na dostřel druhému místu. Ztráta se po našich některých remízách zvětšila, ale bodově jsme na tom dobře,“ uvědomuje si Sobek.

„Máme velkou radost, že všichni hráči během roku ukázali nějaký progres. Navíc jde o hráče z našich řad, nemusíme shánět nějaké posily. Funguje nám to i v kabině, ale to je dlouhodobý stav,“ uzavřel trenér Nových Sadů.

Fotografie ze zápasu mezi celky SK Hranice a SFK ELKO Holešov
O postupech a sestupech je takřka rozhodnuto, zbývají dva otazníky

Tatran Všechovice – FK Nové Sady 0:3 (0:1)

Branky: 16. Drábek, 57. Kucharčuk, 75. Marčík.

Rozhodčí: Gasnárek – Drozdy, Budovič. ŽK: Richter, Lasovský – Kucharčuk. ČK: 62. Černotský. Diváci: 140.

Všechovice: Konečný – Richter, Lasovský, Geryk (65. Rakovský), Dluhoš, Hulman, Kuchař (84. Hradil), J. Plešek, Skácel, Adamčík (72. Rolinc), Černotský. Trenér: Ponížil.

Nové Sady: Holý – Lužný, Krischbaum, Popelka, Opatřil – Fládr (86. Dokoupil), Rus – Marčík (89. Kubiš), Kucharčuk, Šebora (46. Špička) – Drábek (77. Fojtík). Trenér: Sobek.


Načítám tabulku …