„Zůstávají stejné. Ztráta je dost velká, ale nevzdáváme to, pokusíme se o to porvat a stáhnout to,“ věří v návrat na nejvyšší příčky trenér Radek Fojtů.

Tohoto cíle by měl Sportovní klub docílit svou tradičně pohlednou kombinační a ofenzivně laděnou hrou.

„Budeme se snažit zdokonalit to, co hrajeme. Chceme hrát naši hru na držení míče, pracovat budeme na napadání, samozřejmě se musíme připravit kondičně. Chceme hrát ještě běhavější fotbal,“ nastínil své vize trenér Hranic na samotném začátku přípravy.

Po debaklu 2:8 v Uničově začali hraničtí fotbalisté předvádět velmi solidní výkony. Radek Fojtů byl spokojen také se soustředěním, které tým absolvoval začátkem února.

„Hodnotím ho pozitivně, jsem velmi spokojen. Terén, zázemí, posilovna i strava, vše bylo kvalitní. Byli jsme navíc prakticky všichni kromě dvou hráčů,“ pochvaloval si hranický trenér.

Ten bude na podzim postrádat výraznou osobnost. Kapitán Tomáš Čáp musí na operaci menisku a pokračování kariéry bývalého ligového fotbalisty je zatím ve hvězdách.

Na marodce stále zůstává také Lukáš Lasovský. Návrat naopak hlásí bývalý nejlepší střelec týmu Jakub Marek.

„Už trénuje naplno, trošku na něm je vidět herní výpadek, ale myslím, že se do toho dostane,“ řekl směrem k Markovi Radek Fojtů.

Tomáš Čáp
Fotbalisté Hranic vyprázdnili marodku. Jaro ale bude bez Čápa

Sportovní klub před sezonou myslel na postup do MSFL. Na první příčku ale během podzimu nabral už desetibodovou ztrátu a bude to mít hodně těžké.

„Deset bodů je hodně, ale stáhnout se to dá. Vyhlašovat, že chceme postoupit, ale nemůžeme, i když se o stíhací jízdu chceme pokusit,“ věří Radek Fojtů v zázrak.

Fotbalisté Všechovic v zimní přípravě
Všechovice před startem jara: Bude Heinz trumfem k záchraně?

SK Hranice

Příchody: Jakub Marek (návrat po zranění), Jan Cagaš, Matěj Rak, Radek Skácel, Radim Adamčík (dorost)

Odchody: Tomáš Čáp (operace), Jakub Frydrych (hostování Bělotín)

Přípravná utkání:

Uničov – Hranice 8:2

Sigma U19 – Hranice 2:1

Hranice – Fulnek 3:2

Letohrad – Hranice 1:3

Hranice – Frenštát p. R. 5:1

Hranice – Zlín U19 4:2

Hranice – Šternberk 3:0

Hlučín – Hranice 3:1

Hranice – Valašké Meziříčí (hráno po uzávěrce)

Nový Jičín – Hranice (14. 3.)