„Působili jsme nekompaktním, neorganizovaným dojmem a soupeř toho postupně využil, nehodnotil bych to ale nějak tragicky, byl to úvodní zápas a pokud se z něj poučíme, bude se to jen zlepšovat,“ věří staronový kouč Tatranu Zbyněk Vinklar.

Ten si poprvé mohl na ostro ozkoušet potenciální posily. Z Valašského Meziříčí si stáhl dvojici Matouš Kopecký, Václav Vozák.

„Matouše zkouším na pozici levého obránce a nezahrál špatně. Vašek působil velmi dobře v prvním poločase a zatím se jeví velmi dobře,“ prozradil Vinklar.

Zajímavou akvizicí by mohl být Ukrajinec Valerij Bodnij, který nastoupil na postu levého záložníka. Všechovice by pro něj byly první českou štací.

Fotbalová příprava: 1. FC Viktorie Přerov - FC Želatovice. Trenér Jiří Jemelka
Želatovice bez posily? Jedna přeci jen bude, vrací se bývalý hráč Kozlovic

„V Česku je teprve půl roku, byl v Hrachovci a dostali jsme na něj doporučení. Zkoušíme ho a vypadá velice dobře,“ prozradil Vinklar.

Jistý je příchod nadějného brankáře Patrika Jílovce. Dvaadvacetiletý gólman nahradí Marka Machalického, který nakonec ve Všechovicích končí.

„Patrik prošel akademií Baníku Ostrava, v minulé sezoně odchytal jeden zápas i za Zlínsko v MSFL, ale zranil se. Proto se šel na půl roku rozchytat do Napajedel. Také na něj jsme dostali doporučení a kontakt,“ nastínil všechovický trenér. Jílovec je již hráčem Tatranu.

Na rozdíl od Machalického ve Všechovicích zůstávají Tomášové Orava s Richterem, kteří pokukovali po angažmá v Rakousku, to jim však nevyšlo.

Hlasujte v anketě o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji. Začínáme okresem Přerov.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

Tatran Všechovice – SC Pustá Polom 2:3 (2:0)

Branky: Skácel, Cubo – Pomp, Gebauer, Dušek.

Všechovice: Dolák – Cubo, Kurfürst, Kopecký – Bezděk, M. Lasovský, D. Kuchař, Pumprla, Bodnij – Skácel, Vozák. Střídali: Jílovec, Richter, Orava, F. Rolinc, Hoffmann, Vahalík. Trenér: Zbyněk Vinklar.

Pustá Polom: Kozelský (46. Muzcka) – Augustýnek (46. Pomp), Kuděla, Pavlík – Frank (46. Kludka), Hrabina, Berger, Dušek - Rolný, Palatický, Gebauer. Trenér: David Štverka.