Ve Frýdlantu rozhodl o výhře domácích jediný gól, trefa Zdeňka Staňka ze šesté minuty ale stála za to. „Trefil to z pětadvaceti metrů k tyči, byl to krásný gól. My jsme celou první půlku vyloženě prospali. I když jsme mohli srovnat, za to, jak jsme hráli, jsme si to nezasloužili,“ hodnotil duel hranický kouč.

Díky předehrávce závěrečného kola z minulého úterý to byl pro Sportovní klub poslední duel sezony. Teď už budou Hraničtí jen čekat na výsledek utkání Slavičín – Bruntál. V případě výhry hostů by se posunuli ze čtvrtého na páté místo tabulky. Obě varianty jsou pro Hranice po loňském 13. místě dobrým výsledkem.

„Chtěli jsme na jaře uhrát více bodů než na podzim. Dali jsme taky nejvíce gólů v soutěži, s tím jsem taky spokojen. Herně to taky nebylo špatné. Je pro mě nejdůležitější, že tam bylo zlepšení. Jsme spolu rok a měli bychom se lepšit dál, pokud vše budeme dělat tak, jak si představuji,“ uzavřel Radek Fojtů.

Nyní už se tým těší na sobotní velké oslavy ke stoletému výročí fotbalu v Hranicích. Velká akce na stadionu SK startuje ve 14 hodin, od 15 hodin se A-tým střetne s výběrem známých osobností.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – SK Hranice 1:0 (1:0)

Branka: 6. Staněk. Rozhodčí: Polák – Kaloč, Částečka. ŽK: Soukup, Dvořák, Staněk, Wozniak – Veselka, M. Lasovský,

Hranice: Tomečka – M. Lasovský, Kundrát, Čáp, Veselka (30. Nehyba) – Šišlák, M. Kuchař (85. Adamčík) – D. Kuchař, Heřmánek (74. Ligač), Marek – Vyka. Trenér: Radek Fojtů.