„Dokud nám síly stačily, drželi jsme se, v prvním poločase to bylo o defenzivě a měli jsme tam tři nebo čtyři brejkové situace. Ve druhém poločase už bylo vidět, že nám hlavně na křídlech dochází síly,“ zmínil ústecký trenér Vojtěch Bušina.

Opava se prosadila chvilku po změně stran Darmovzalem a od té doby jasně dominovala. „Ten rozdíl pak už byl tak markantní, že jsme se opravdu jen bránili. Měli jsme tam ještě dvě brejkové situace, ale nevyřešili jsme je dobře,“ ohlížel se kouč Sokola.

Postupně se tak trefili ještě Swiech, Manzia a Veselý. Ústí padlo 0:4, předposlední Přerov navíc uhrál v Holici bod a jeho náskok už je sedmibodový. Naděje na záchranu se tak ještě snížila.

Domácí dvojzápas? Poslední šance

„Už existuje spíše v teoretické rovině. Uvidíme, jak teď dopadnou dva domácí zápasy. Pak si to můžeme říct definitivně, budeme mít v květnu pohovory s hráči,“ naznačil Vojtěch Bušina.

Za Ústí vinou zranění a zdravotních problémů už v Opavě naskočili hráči B-týmu Radim Frydrych, Aleš Kopecký a Tomáš Ševčík. V případě sestupu do krajského přeboru by právě někteří hráči z 1. B třídy mohli dostat šanci v ústeckém áčku.

Sokol v neděli čeká doma od 10 hodin možná klíčový duel se čtrnáctým Šumperkem. Ve středu 8. května pak opět na svém hřišti přivítá od 16.30 Heřmanice.

Fotbalisté Hranic. Ilustrační foto
Gólový koncert na závěr přinesl Hranicím tři body

SFC Opava B – TJ Sokol Ústí 4:0 (0:0)

Branky: 48. Darmovzal, 59. Swiech, 66. Mazia, 72. Veselý. Rozhodčí: Šamaj – Marek, Trigas. ŽK: Pat. Sencovici, Kopecký, Smítal (všichni Ústí). Diváci: 60.

Opava B: Lasák – Dybal, Swiech, M. Helebrand, Radič, Berger (66. Večerek), Veselý, Darmovzal, Manzia (72. Hluchý), Rychlý, Fusek (66. Kuzník). Trenér: Lukáš Černín.

Ústí: Urbášek – Vladik, Šnejdrla, J. Smolka, Hutník – Pančochář, Pat. Sencovici – Frydrych, Žingor (81. Ševčík), Kopecký (58. Váňa) – Smítal. Trenér: Vojtěch Bušina.