Na půdě dalšího elitního celku divize ve Frýdlantu nad Ostravicí dlouho drželi remízový výsledek, pak ale inkasovali smolný „šourák“.

„Šli jsme do toho se zabezpečenou obranou a hrou na rychlé protiútioky. V prvním poločase se nám hodně dařila obranná fáze, soupeře jsme k ničemu nepouštěli, měli jsme i brejky, ale nebyli je schopni dotáhnout do koncovky,“ popisoval Vojtěch Bušina.

Druhý poločas poté pokračoval ve stejném duchu, v 65. minutě se ale míč poodrážel k Danielu Klimasovi, který pomalou střelou z otočky trefil přesně k tyči a možná ani nevěděl jak.

„Pak jsme přeorganizovali hru na tři útočníky, měli jsme tam závary a Křenek nastřelil i tyčku,“ popisoval trenér Ústí další smolný moment.

Vyvrcholení všech nezdarů tak nastalo v 86. minutě, kdy Klimasův centr skočil a odrazil se od země nikým netečovaný přesně do brány za Urbáška.

Frýdlant tak sice poskočil na třetí místo tabulky, v duelu s posledním týmem ale bral výsledek 2:0 všemi deseti. „Z hlediska výkonu nemůžu hráčům nic až tak vytknout. Hodně jsme se herně zvedli, hlavně v obranné fázi. Věřím, že už se to konečně otočí a přijde bodový zisk,“ stále věří Vojtěch Bušina v záchranu v soutěži.

Ústečtí v dalším kole doma přivítají desátý Vsetín. Utkání se na hřišti Sokolu odehraje od 10 hodin.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – TJ Sokol Ústí 2:0 (0:0)

Branky: 65. a 86. Klimša. Rozhodčí: Šimeček – Kaloč, Folvarčný. ŽK: Staněk, Škorik, Svatonský – Holoubek, Křenek, V. Smolka. Diváci: 305.

Ústí: Urbášek – Bočan, J. Smolka, Pat. Sencovici, Hutník – V. Smolka, Pančochář – Smítal, Holoubek, Vladik – Křenek. Trenér: Vojtěch Bušina.

Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl – Marek (79. Hrdlička), Staněk, Střižík – Dvořák (78. Kučera), Wludyka, Šafner, Škorik, Svatonský – Velička (60. Soukup), Klimas. Trenér: Jiří Krejčí.