Na půdě dalšího elitního celku divize ve Frýdlantu nad Ostravicí dlouho drželi remízový výsledek, pak ale inkasovali smolný „šourák“.

„Šli jsme do toho se zabezpečenou obranou a hrou na rychlé protiútioky. V prvním poločase se nám hodně dařila obranná fáze, soupeře jsme k ničemu nepouštěli, měli jsme i brejky, ale nebyli je schopni dotáhnout do koncovky,“ popisoval Vojtěch Bušina.

Druhý poločas poté pokračoval ve stejném duchu, v 65. minutě se ale míč poodrážel k Danielu Klimasovi, který pomalou střelou z otočky trefil přesně k tyči a možná ani nevěděl jak.

„Pak jsme přeorganizovali hru na tři útočníky, měli jsme tam závary a Křenek nastřelil i tyčku,“ popisoval trenér Ústí další smolný moment.

Vyvrcholení všech nezdarů tak nastalo v 86. minutě, kdy Klimasův centr skočil a odrazil se od země nikým netečovaný přesně do brány za Urbáška.

Frýdlant tak sice poskočil na třetí místo tabulky, v duelu s posledním týmem ale bral výsledek 2:0 všemi deseti. „Z hlediska výkonu nemůžu hráčům nic až tak vytknout. Hodně jsme se herně zvedli, hlavně v obranné fázi. Věřím, že už se to konečně otočí a přijde bodový zisk,“ stále věří Vojtěch Bušina v záchranu v soutěži.

Ústečtí v dalším kole doma přivítají desátý Vsetín. Utkání se na hřišti Sokolu odehraje od 10 hodin.

Fotbalisté Hranic proti přerovské Viktorce (v bílém)
Kanonáda ve druhé půli. Hranice smetly Přerov

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – TJ Sokol Ústí 2:0 (0:0)

Branky: 65. a 86. Klimša. Rozhodčí: Šimeček – Kaloč, Folvarčný. ŽK: Staněk, Škorik, Svatonský – Holoubek, Křenek, V. Smolka. Diváci: 305.

Ústí: Urbášek – Bočan, J. Smolka, Pat. Sencovici, Hutník – V. Smolka, Pančochář – Smítal, Holoubek, Vladik – Křenek. Trenér: Vojtěch Bušina.

Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl – Marek (79. Hrdlička), Staněk, Střižík – Dvořák (78. Kučera), Wludyka, Šafner, Škorik, Svatonský – Velička (60. Soukup), Klimas. Trenér: Jiří Krejčí.