„Pokud by se nám podařilo v příštím utkání doma porazit Havířov a Přerov prohraje, šance ještě je, ale opravdu už vnímám, že je jen teoretická,“ přiznal trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Ústečtí šli do těžkého utkání na půdě pátého celku soutěže s nožem na krku. Věděli, že musí zvítězit. Vůbec jim ale nepomohla branka domácích hned ze 6. minuty.

„Udělali jsme na levé straně chybu, stopeři nezachytili náběh. Pak jsme ještě přežili dvě další nebezpečné situace,“ ohlížel se Vojtěch Bušina.

Sokol si přesto během utkání vypracoval solidní šance ke skórování. Srovnat mohl Holoubek nebo Žingor, to se ale nestalo a chvíli po změně stran zvýšil na konečných 2:0 Stanislav Lavrovič.

„V poločase jsme udělali střídání na obou krajích hřiště a pomalu získávali převahu, pak ale přišla chyba levého beka a gól na 0:2,“ kroutil hlavou ústecký kouč.

Když pak Ústí nevykřesalo jiskru naděje ani po dalších slušných příležitostech, vidina bodového zisku se rozplynula. Stejně to vypadá i s působením vesničky u Hranic v divizi.

Fotbalisté SK Hranice (v modrém) doma nestačili na Kozlovice.
Kozlovice připravily Hranicím druhou jarní prohru

FC Slavoj Olympia Bruntál – TJ Sokol Ústí 2:0 (1:0)

Branky: 6. Urban, 51. Lavrovič. Rozhodčí: Ham – Dudek, Svoboda. ŽK: Adamovský, Lavrovič, Hrabovský – Pat. Sencovici. Diváci: 250.
Ústí: Urbášek – Pančochář, Šnejdrla, J. Smolka, Kopecký (46. Váňa) – Pat. Sencovici – Frydrych (46. Vladik), Holoubek, Žingor (77. Křenek), Hutník – Smítal. Trenér: Vojtěch Bušina.