V sobotu dopoledne na uničovské „dvojce“ byl k vidění zápas dvou ze tří nejlepších týmů do devatenácti let soutěže. Namotivovaný Uničov však lídrovi z Hranic nestačil. Úvodní branku inkasoval ve dvacáté minutě po kombinaci, na jejímž konci byl Šimon Koláček.

Ve 35. minutě střelou z úhlu překonal domácího brankáře podruhé Vít Seidl. Klíčová pak byla pětačtyřicátá minuta, kdy dostali hosté možnost volného přímého kopu. Ten nádherně o břevno trefil Vojtěch Pečeňa a i diváci, kterých si v chladném počasí našlo cestu na zápas dost, se shodli, že je hotovo.

Zdroj: Michal Muzikant

Po změně stran se hrál vyrovnaný duel, ale Uničovu na snížení nepomohli ani střídající hráči. Nebezpečnější byly nadále Hranice. Hosté krásně dohráli dvě situace a po hodině hry přidal čtvrtou branku Radim Kunovský, o sedm minut později se k němu přidal Lukáš Zdražil. Od šestého gólu zachránil domácí v závěru dvěma dobrými zákroky Josef Kropáč.

Hranice si odvezly pohodlné vítězství a pojistily si první příčku. Uničov zůstává třetí, když před ním jsou ještě Vítkovice. V mladších dorostech se zrodila remíza 2:2 a Uničov zůstal o dva body před Hranicemi třetí.

SK Uničov - SK Hranice 0:5 (0:3)

Branky: 20. Koláček, 35. Seidl, 45. Pečeňa, 61. Kunovský, 68. Zdražil.

Rozhodčí: Vychodil - Vojtek, Běhal. Bez karet. Diváci: 50.

Uničov: Kropáč - Vláčil (46. Bittner), Třeštík, Ptáčník, Vojtek (77. Spurný), Šembera, Šimek, Běhal, Suchánek (77. Mykolenko), Vorlický, Kovář. Trenér: Zdeněk Třeštík.

Hranice: Frgal - Kunovský, Seidl, Riedl, Fárek, Šíbal (75. Komárek), Koňařík (58. Kitzberger), Heger, Pečeňa (77. Vozák), Koláček, Zdražil (75. Kamidra). Trenér: Jan Jursík.