Ofenzivně laděná hra Všechovic v průměru přinášela více než čtyři a půl gólu na zápas. Dvakrát z toho dokonce bylo osmibrankové představení. Diváci se tedy rozhodně nenudili.

„Každý chce hrát fotbal, aby bavil diváky. My jsme moc nechtěli hráče svazovat taktikou. Pokyny samozřejmě mají, ale raději vyhrajeme 4:3 než 1:0,“ vysvětluje všechovickou filozofii trenér Petr Zatloukal. „I proto jsme tlačili hráče více dopředu a z toho vznikala okénka vzadu. Prostě věříme, že máme kvalitní hráče do ofenzivy, kteří jsou schopni góly vstřelit,“ dodal.

A nejde vůbec o špatnou cestu. Tatran získal pěkných 21 bodů a umístil se na šestém místě tabulky.

„Měli jsme za cíl, abychom hráli v klidu a pohodě někde kolem pátého, šestého místa. Jsme spokojeni, protože jsme měli i trošku obavy. Tým jsme museli postavit na nohy a byly tam i chvíle, kdy se nám nedařilo,“ vzpomenul Petr Zatloukal hlavně období velké marodky, prohru 2:3 na půdě posledního Holešova a následný výprask 3:5 doma od Bzence.

Fotbalisté Všechovic (v modrém) proti Bzenci.
Nejhorší obrana v divizi? Bzenec dal ve Všechovicích pět gólů

Poté však přišel nejspíš klíčový zápas celého podzimu, díky němuž Všechovice nakonec splnily stanovený cíl. V Kozlovicích po divokém zápase remizovaly 4:4 a staly se tak prvním týmem soutěže, který adeptovi na postup vzal na jeho hřišti body.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém) proti Tatranu Všechovice. Lukáš Kaďorek proměňuje penaltu.
Osm gólů za poločas a vymyšlená penalta. Srazilo nás to, štve Všechovice

„Je to tak. Ten zápas se nám herně povedl. Celý tým se pak nakopl, najednou jsme zjistili, že můžeme hrát s kýmkoliv. Museli jsme přitom udělat změny, ze kterých jsme měli původně i obavy,“ zmínil Zatloukal hlavně přesun Tomáše Oravy na post stopera. A bývalý útočník už coby střední obránce odehrál zbytek podzimu.

„Už jsme do toho nechtěli zasahovat, dařilo se mu. Nechci ale říkat, že tam zůstane do konce života. Zapadl tam, i pro něj to byla trošku změna. Potřeboval vidět fotbal i z jiné strany,“ nastínil všechovický trenér.

Tatran tak díky skvělému finiši, kdy v pěti posledních duelech nasbíral 11 bodů, přezimuje šestý s minimální dvoubodovou ztrátou na pátý Vsetín a čtvrté Valašské Meziříčí.

V Záhoří tak převládá spokojenost.

Nejlepší střelci:

Petr Plešek – 8

Erik Hrabovský – 6

Radek Skácel – 5


Načítám tabulku ...