„Není to výmluva, ale na úvod bych chtěl říct, že na takovém terénu se nedá hrát fotbal. To jsem za celou kariéru nezažil. I z tohoto důvodu to pak nebyl fotbal, ale nakopávaná," stěžoval si holický kouč Jiří Derco.

Domácí začali zápas lépe a už v jedenácté minutě otevřel skóre Daniel Rolinc. Výsledkem 1:0 pak první poločas také skončil. „Při první gólu nás soupeř ztrestal za náš nedůraz při standardní situaci. Při našich následných pokusech o zakončení se pak ukazovala naše nekvalita. Byli jsme při nich absolutně neškodní," dodal Derco.

Ve druhém poločase pak přidal druhou všechovickou branku pouhou minutu před svým vystřídáním Matěj Helešic a rozhodl tak o konečném výsledku tohoto zápasu, který zní 2:0.

David Rojka.
Hrůza v zakončení, trest pro bezradného trenéra. Přerov bral se Šternberkem bod

„Pro nás to jsou důležité tři body. Byť jsme totiž v předchozích zápasech nehráli špatně, tak jsme dostávali spoustu laciných gólů. Hodně jsme se tedy zaměřili na defenzivu," komentoval zápas i domácí lodivod Lubomír Kubica.

„V prvních minutách jsme byli lepším týmem, z čehož pramenil i ten gól. Potom jsme sice trochu polevili a přenechali iniciativu Holici, do žádných velkých šancí jsme ji ale nepustili," liboval si.

I on však dal najevo lehkou rozladěnost z bídného stavu hrací plochy. „Výkon obou mužstev bohužel naprosto degradoval terén, který naprosto eliminoval pokusy o nějakou kvalitní hru. Bojujeme s tím už třetím týdnem od pohárového zápasu s Vyškovem, kdy to bylo úplně pod vodou. To samé se Šumperkem. Bohužel ale pořád lije. Každopádně jsme ale velice rádi za tři body," uzavřel Lubomír Kubica.

Nové Sady- Šumperk
FOTO: Nové Sady si doma poradily se Šumperkem a v tabulce jsou už šesté

Díky této výhře se Všechovičtí posunuli na desáté místo, kde jsou s aktuálním nasbíraným počtem osmi bodů o skóre před přerovskou Viktorií. HFK Olomouc pak s pouhými třemi body zůstává na samotném dně, tedy místě čtrnáctém.

TJ Tatran Všechovice - 1. HFK Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 11. Rolinc, 65. Helešic.

Rozhodčí: Budovič - Zapletal, Vlk. ŽK: Kuchař - Buček, Novotný, Svrčina. Diváci: 180.

Všechovice: Schönwalder - Geryk, Richter, L. Lasovský, Kuchař, Rolinc (22. Helešic, 66. Skácel), M. Lasovský, Hoffmann, Rak, Nehyba (76. Adamčík), Orava (76. Holub). Trenér: Lubomír Kubica.

HFK Olomouc: Machalický - Žídek, Kadlec, Buček, Vejvoda, Filípek (58. Nováček), Hwedieh (73. Svrčina), Bernatík (63. Novotný), Pavelka, Červenka, Tylich. Trenér: Jiří Derco.