„Fotbal to nebyl špatný, lidem se asi musel líbit. My jsme ale na podzim odehráli lepší zápasy,“ hodnotil střetnutí hranický trenér Radek Fojtů, pro kterého se jednalo o pikantní záležitost.

Je totiž bývalým koučem právě Vsetína. „Těšil jsem se, bylo to pro mě trošku speciální, chtěl jsem vyhrát. Jsem ze Vsetína, tak nějak se mě tam zbavili. Pro kluky už to tak prestižní nebylo,“ přiznal Fojtů.

Do první gólové příležitosti se dostaly Hranice, Vyka však pouze orazítkoval tyč soupeřovy brány. Pak ale hrozili domácí a dočkali se vedoucí branky. Dobře sehraný brejk zakončoval ve 39. minutě Jan Stuchlík.

„Špatně jsme se na tom terénu pohybovali. Klouzali jsme, balon nás moc neposlouchal, nedařila se nám kombinace, kterou jsme zvyklí hrát,“ nebyl Radek Fojtů spokojen s hrou svého týmu.

Za druhý poločas se ale nemohl na své svěřence zlobit. Hraničtí totiž hned po změně stran srovnali Vykou a v 70. minutě zahrávali penaltu, kterou však Vsetínští viděli jako hodně kontroverzní.

„Dobrý zápas pokazil rozhodčí, který si proti nám vymyslel pokutový kop a hosté vedli,“ řekl dokonce trenér Vsetína Mičega.

To ale odmítl hranický Radek Fojtů. „To vůbec ne. Byla jasná. Když dva vidí totéž, není to totéž, oni asi tvrdí něco jiného,“ krčil kouč Sportovního klubu rameny.

Pokutový kop proměnil Petr Vavřík, domácí však dokázali srovnat v 74. minutě díky hlavičce Lukáše Matůše. „Určitě jsme jeli pro víc, ale remízu hodnotím jako spravedlivou,“ uznal nakonec Radek Fojtů.

Hranice se s podzimem rozloučí v sobotu, kdy od 14 hodin hostí opavskou rezervu.

FC Vsetín – SK Hranice 2:2 (1:0)

Branky: 39. Stuchlík, 74. Matůš – 47. Vyka, 70. Vavřík. Rozhodčí: Ehrenberger – Grečmal, Zavřel. ŽK: Jaroš, Bublák, Maček, Eliáš, Matůš – M. Lasovský, Vyka, Marek, Křenek, Kundrát. Diváci: 100.
Vsetín: Eliáš – Dulík, Maček (66. Řeřucha), Matůš, Surovec (90. Zuzaňák) – Mydlář, Bublák, Stuchlík, Jaroš (81. Janků) – Hořelica, Naňák, Trenér Miroslav Mičega.
Hranice: Tomečka – Vavřík, Kundrát, Čáp, L. Lasovský – M. Kuchař, Šišlák – M. Lasovský, Heřmánek (66. D. Kuchař), Marek – Vyka (83. Křenek). Trenér: Radek Fojtů.