Naposledy v říjnu roku 2020 prohrála rezerva Sigmy Olomouc na domácím hřišti. Po dvou letech tak přišla o neporazitelnost, a to naprosto jasně.

Už v páté minutě brankář Digaňa poprvé kapituloval po střele Smejkala. Poté si obě mužstva vytvořila po jedné šanci, ale ve 26. minutě to bylo už 0:2, kdy Lehoczki napálil míč pod břevno.

„Brzkým gólem se zápas zlomil. U druhého gólu si však hostující hráč zpracoval míč rukou. Klukům můžu vyčítat, že přestali hrát, ale ruka byla evidentní. Přesto nesmí přestat hrát,“ hodnotil trenér Sigmy B Augustin Chromý.

Ještě hůře bylo jeho svěřencům o minutu později, kdy se pokoušel Bednár odvrátit centr, ale místo toho si míč srazil do vlastní brány. Po necelé půl hodině tak vedla Vlašim na Andrově stadionu 3:0.

Před přestávkou i chvíli po ní mohl snížit Matoušek, jenže ani jedna jeho tečovaná střela brankou neskončila.

Frýdlant doma prohrál s Uničovem
Uničov deklasoval Frýdlant. Pomohly standardky i červená exligisty

„Měli jsme trošku smůlu, ale vadí mi, že jsme sami čtyři až pět branek nedali. Šance na to byly. Hráčům chyběla větší šikovnost a hladovost,“ smutnil Chromý.

Definitivně pak hosté rozhodli v 51. minutě, když jejich čtvrtý gól přidal Suchan. Pátou trefu ještě zaznamenal Toula v nastaveném čase. Hanáci se ani čestného zásahu nedočkali, ač měli možnosti nejen Šíp či Matoušek.

Pozitivem tak je alespoň to, že se na 30 minut objevil na hřišti také navrátilec po zranění David Vaněček, který tak hrál soutěžní zápas poprvé od 17. dubna. Útočník Sigmy se dostal rovněž ke dvěma zakončením, ale obě minuly bránu.

Bohemians - SK Sigma Olomouc, Florent Poulolo, radost
Sigma na Bohemce dlouho vedla, nakonec má i kvůli Hálovi jen bod

„Prohra je hodně vysoká a krutá. Nechci ji nijak omlouvat. Po pondělní výhře 4:0 nad Slavií B jsme si představovali jiný výsledek, ale dostali jsme hloupé góly,“ uzavřel Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC Sellier & Bellot Vlašim 0:5 (0:3)

Branky: 5. Smejkal, 26. Lehoczki, 27. Bednár (vl.), 51. Suchan, 90.+2 Toula.

Rozhodčí: Rouček – Vyhnanovský, Hádek. ŽK: Grygar, Langer, Vepřek – Lehoczki, Horský. Diváci: 216.

Olomouc B: Digaňa – Slavíček, Bednár, Vepřek, Galus (81. Fiala) – Langer, Grygar (46. Fabiánek) – Matoušek (59. Vaněček) – Hadaš (46. Uriča), Zlatohlávek, Šíp (59. Grečmal). Trenér: Augustin Chromý.

Vlašim: Vágner – Heppner, Lehoczki (67. Lehovec), Kulhánek, Halinský – Smejkal (74. Zinhasović), Onije, Suchan, Rigo (59. Horský), Solomon (59. Langhamer) – A. Svoboda (67. Toula). Trenér: Martin Hyský.