Jak se váš přestup do Prostějova rodil?

Pan Jura se mi ozval a měl zájem o spolupráci. Řešili jsme různé věci, jak by to mohlo fungovat a vyšlo z toho, že to dopadlo v Prostějově. Domluvili jsme se na ročním kontraktu.

Údajně jste měl nabídku i z Karviné, co rozhodlo ve prospěch Prostějova?

Nějaké spekulace tam byly, ale já jsem řešil hlavně otázku dojezdu a stěhování a v tomhle ohledu je Prostějov ideální. Usadili jsme se ve Zlíně, žijeme tady čtvrtým rokem a jsme spokojeni.

Jaké další aspekty rozhodly?

Čekáme druhého potomka a máme šestiletého syna, který bude nastupovat do školy. Manželka by to z tohoto pohledu měla těžké a jelikož to už nemusím rvát tolik přes koleno, tak jsme dali hlavy dohromady a našli společnou cestu. Prvořadé bylo, abych se nemusel stěhovat a vzdálenost byla co nejkratší.

Na jiné angažmá z první ligy jste tedy nečekal?

Kdyby přišlo něco tady na Moravě a bylo to konkrétní, tak bych o tom uvažoval, ale kdyby přišla nabídka z Čech, tak bych musel odmítnout.

Zkušený fotbalový záložník Petr Jiráček po konci ve Zlíně míří do Prostějova.
Hvězdná posila pro Prostějov! Ulovil exreprezentanta Jiráčka

Hrálo roli, že Prostějov má nyní vysoké ambice?

To je spíše souhra náhod. Rozhodoval jsem také podle jednání, které bylo korektní, rychlé a upřímné. Na to jsem hodně dbal. Vím, že klub má ambice, což mi kluci potvrdili a je to pro mě ještě plus.

Už jste se bavili s trenérem Jarošíkem o vaší roli?

Byl jsem na dvou trénincích. Trenéra znám dobře a něco jsme si řekli, ale nebylo to nic konkrétního. Příprava je ještě dlouhá. Ještě si sedneme a o nějakých věcech si promluvíme.

Prostějov hledal zkušeného hráče, budete zastávat roli takového mentora?

Tyhle informace se ke mně dostaly. Vím, že v Prostějově je ještě Aleš Schuster. Mám nějaké roky a zodpovědnost bude na mně. Jsem tam od toho, abych klukům poradil, hráli jsme co nejlepší fotbal a byli v tabulce nahoře.

Jak na vás na první pohled působí kádr?

Byl jsem celkem překvapený, protože jsou v Prostějově opravdu šikovní hráči. I když jsem neměl čas je více poznat, tak ambice tam jsou vysoké. Nechci nic zakřiknout, ale v minulém ročníku skončili v tabulce na třetím místě a budou to chtít určitě zopakovat. Tomu se tam všechno přizpůsobuje a doufám, že sezona bude úspěšná.

Ještě před přesunem do Prostějova jste trénoval v Kroměříži, to nebyla varianta?

Byla, malinko jsem se rozhodoval, jestli s fotbalem na profesionální úrovni pokračovat, nebo se nějakým způsobem přeorientovat na pofotbalový život. Ale fotbal mi trošku chyběl, chtěl jsem se udržovat a nezakrnět doma na gauči. Dali mi nabídku, jestli bych s nimi nechtěl trénovat a připravovat se, což jsem uvítal, ale po týdnu přišla nabídka z Prostějova.

Na jak dlouho ještě vidíte svoji kariéru?

Chtěl bych hrát co nejdéle to půjde. Zdraví mi slouží a cítím se dobře. Vím, že se to vždycky rozhoduje na hřišti, ale já věřím, že až budu cítit, že na to nemám, tak řeknu sám, že končím. Dokud to jde a zdraví slouží a všechno klape, tak bych chtěl ještě hrát, ale je těžké říct, jak dlouho to ještě bude.

Petr Jiráček

Věk: 35
Post: záložník
Kariéra: Sokolov, Plzeň, Wolfsburg, Hamburg, Sparta, Jablonec, Zlín, Prostějov
Reprezentace: 28 zápasů 3 góly