Viktorce se povedl vstup do utkání, když už v desáté minutě vedla 2:0 po gólech Vařechy a Repčeka.

Pro Přerov šlo o zakončení soustředění, na kterém byl pět dní ve Valašském Meziříčí. „Do zápasu jsme vlétli i přes únavu, ale zároveň povzbuzeni zimní obrodou v přerovském týmu. Do poločasu se hrál výborný fotbal. My byli velice aktivní a vytvářeli jsme si hodně střeleckých příležitostí. Je škoda, že žádná z nich neskončila v síti. Minimálně další dvě branky jsme měli přidat,“ hodnotil trenér Přerova David Chuda.

„První poločas byl docela slušný, z obou stran dobrý fotbal. Na Přerovu jde vidět, že už trénuje delší dobu. Má šikovné mladé kluky, se kterými trenér Chuda odvádí skvělou práci. Měli jsme tam i my nějaké šance. Mrzí mě, že jsme nedali alespoň gól,“ přidal se jeho protějšek Jan Březík.

Hlasujte v anketě o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji. Začínáme okresem Přerov.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra kraje. Hlasujte v unikátní anketě

Ve druhém poločase zkompletoval svůj hattrick dvěma góly Repček a stanovil konečné skóre 4:0 pro Přerov. „Už se hrálo jen na jednu bránu a to tu bělotínskou. Z utkání jsem neměl obavy, protože vidím, jak mí hráči rostou před očima. Hráči mi přijdou v utkání daleko koncentrovanější a lépe připravení. Samozřejmě se stále bavíme o tom, že je začátek února a zajíci se začnou počítat až na jaře, ale mám z chlapců velice dobrý pocit. Páté utkání v řadě odehráli s nadstandardním výkonem a soupeře doslova smázli. Fyzická připravenost je na solidní úrovni, důležité bude udržet psychickou pohodu,“ je spokojený Chuda.

„Druhý poločas byl z naší strany mnohem horší. Byla na nás vidět také únava z náročného týdne, ale brali jsme to jako kondiční utkání, které splnilo, co mělo. Jsem spokojený,“ sdělil Březík.

Toho však může mrzet zranění Marka Vyky. „Utkání se nakonec zkrátilo o pět minut, když nevinně vyhlížející střet dvou hráčů Bělotína skončil vážným zraněním Vyky, kterému tímto přeji za celou Viktorku brzké uzdravení,“ napsal na klubovém webu Viktorie Přerov David Chuda.

1. FC Viktorie Přerov - Sokol Bělotín 4:0 (2:0)

Branky: Repček 3, Vařecha

Přerov: Kratochvíl P., Bělka - Vařecha, Javora, Nezval, Řezník, Kytlica, Kratochvíl J., Janyška, Repček, Čtvrtníček, Braun, Kuča D., Kuča F., Verbich, Jakubowicz, Caletka, Masný. Trenér: David Chuda.

Bělotín: Kňura - Stryk, Král, Vybíral, Vyka - Vrána - Šišlák, Marek - Kovařík, Jemelka, Sencovici. Střídali: Bernkopf, Frydrych, Pečeňa, Pobořil. Trenér: Jan Březík.