„V Ústí mě oslovili, protože jsem tam už před osmi lety působil a znám zdejší prostředí. Chtěl jsem si sice od fotbalu chtěl odpočinout, ale nakonec jsme se domluvili," vysvětluje 55letý trenér své rozhodnutí.

„Aktuální vize klubu je taková, že se nechce nikam moc hnát a má v plánu zabudovávat mladé hráče a starat se o to, aby u fotbalu vydrželi. A já jsem naladěn stejně," dodává ještě.

Nějaká kvalita tam bude…

Zdeněk Hoffmann se do práce v Ústí pustil až po konci podzimní části. V té jeho noví svěřenci ještě pod koučem Jakubem Zemanem uhráli druhé místo, když ze čtrnácti zápasů zvítězili devětkrát a pětkrát prohráli.

Útočník HC Olomouc Jan Bambula
Dva hokejisté Mory v reprezentaci. Do Švédska míří Bambula s Lukášem

Jejich ztráta na první Pivín činí sedm bodů a naopak náskok před třetími Klenovicemi je dvoubodový.

„Detailně jsem tým nesledoval, protože jsme spolupráci začali ladit až po konci podzimu. Z postavení v tabulce jsem ale usoudil, že tam nějaká kvalita asi bude. Škoda jen veliké nevyrovnanosti výsledků," hodnotí.

Účast je dobrá

A i v druhém týmu soutěže se už rozběhla většinou hráčů neoblíbená zimní příprava. „Začali jsme 20. ledna, máme za sebou pět tréninků a účast se pohybuje mezi dvanácti až patnácti lidmi. To je velmi dobré. Trénujeme na domácí přírodní trávě a využíváme i okolní terén" popisuje.

„17. února pojedeme na soustředění do Podhradní Lhoty, kde máme naplánované i přáteláky. Tuto neděli si zahrajeme proti Potštátu. Toto utkání jsme tam vložili, aby si kluci odpočinuli od monotónních tréninků. Ze soustředění si odskočíme k zápasu s hranickou devatenáctkou a pak nás po týdnu volna čeká Valmez B a generálka s Troubkami," doplňuje ještě informace k nejbližšímu programu svého nového týmu.

Hraničtí házenkáři. Ilustrační foto
Halamova střelecká forma nestačila. Cementáří přijímají ve Frýdku další porážku

Posun důležitější než postup

Jak dále sám říká, neplánují se v kádru žádné změny. Bude podle něj důležité, aby se tým posunul herně a hlavně zůstal pohromadě. Tomu také odpovídají i ambice na nejbližší dobu.

„Druhé místo může svádět k myšlenkám na postup. Pokud to situace dovolí, můžeme se o něj samozřejmě pokusit. Hrotit to ale nebudeme. Chceme, aby lidé, kteří nás dlouhodobě podporují, byli s naší hrou spokojeni," uzavřel Zdeněk Hoffmann.