„Bylo to veliké derby. Musím říct, že ještě dnes slavíme. Já jsem samozřejmě z Kelče, vnímám to jinak, ale nevraživost Opatovice – Všechovice, to je něco jako Barcelona – Real Madrid nebo Sparta – Slavia,“ přirovnával den po utkání s nadsázkou všechovický trenér Zbyněk Vinklar.

Jde také o střet různých filozofií. Sokol se opírá o vlastní odchovance, Všechovice zase lákají hráče z širšího okolí. To jim vychází, díky nedělní sváteční výhře za dva body se posunuly už na druhé místo tabulky.

Opatovice zase v minulém ročníku suverénně ovládly 1.A třídu a i do vyšší soutěže vstoupily velice dobře. Aktuálně jim patří sedmá příčka a v derby to byl právě Sokol, kdo se dvakrát dostal do vedení.

„V prvním poločase rozhodčí hru hodně pouštěl, pár kluků z Opatovic bylo zralých na žlutou. Ale nějakým způsobem jsme to psychicky ustáli. Soupeř vedl po boji, ale srovnali jsme,“ ohlížel se Zbyněk Vinklar.

Hrdlička oslavil potomka vyrovnáním

Branku na 2:2 přitom Tatran vstřelil až v 86. minutě zásluhou Adama Hrdličky. Jedna z opor Všechovic tak dokonale oslavila narození syna Dominika. „Dával krásný gól na 2:2, ale penaltu přestřelil jak žáček. Sice ji nedal, ale kluci ho podrželi, patří do party,“ usmíval se kouč Tatranu.

Všechovice pokutové kopy ovládly poměrem 4:2 a mohly slavit obrovsky cenné vítězství. „Dva body jsou určitě dobré. Cením si, jak v současné době s úzkým kádrem jezdíme každý zápas po zadku a nic pro nás není ztraceno,“ uzavřel Zbyněk Vinklar.

TJ Sokol Opatovice – Tatran Všechovice 2:2 (1:1)

Branky: 8. Hostaša, 60. Janásek – 34. Rolinc, 86. Hrdlička. Rozhodčí: Kylar – Heger, Kouřílek. ŽK: M. Rolinc, P. Klvaňa, Vinklárek – P. Plešek, J. Plešek. Diváci: 250.
Opatovice: Vinklárek – M. Rolinc, Novák, Krumpolc, Strnadel, P. Klvaňa, Janásek, T. Klvaňa, Hostaša (83. Kurfürst), Číhal, Strnadel. Trenér: Michal Koláček.
Všechovice: Konečný – D. Rolinc (68. D. Šindelek), Geryk, Sehnálek, Hrdlička – J. Plešek, P. Plešek, Kelnar – Hrabovský (83. Páleník), Hulman, Orava. Trenér: Zbyněk Vinklar.