I. A třída, skupina B

20. kolo

Beňov - Kovalovice 2:0

Branky: 61. J. Gréč, 89. M. Gréč

Vladimír Nesňal, trenér FC Beňov: „Do domácího zápasu se soupeřem ze spodních pater tabulky jsme se snažili vstoupit aktivně a dostat hostující tým pod tlak. To se nám ale nedařilo. Ani ze standardek jsme si moc nepomohli, občas naopak zahrozili hosté. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a dostali soupeře pod tlak, hru jsme oživili střídáním a právě střídající Ján Gréč po závaru ve vápně hlavou dotlačil míč do sítě. Pak ještě Machač z trestného kopu trefil tyč, do šancí se dostával i Macháček, ale i hosté si vypracovali vyloženou šanci v 75. minutě, kdy Rybovič trefil také tyč. Pojistku jsme přidali až v poslední minutě, kdy po akci Machače z levé strany do otevřené obrany skóroval osamocený Matyáš Gréč. Vydřeného vítězství nad dobře hrajícími Kovalovicemi si ceníme.“

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Z mého pohledu celkem vyrovnaný zápas, my jsme byli o něco lepší v prvním poločase, domácí zase v druhém dějství, navíc se jim podařilo vstřelit branku, což rozhodlo. My jsme měli ještě jednu velkou šanci na vyrovnání, kterou jsme nevyužili, domácí si to pak už pohlídali. V úplném závěru poté ještě navýšili skóre.“

Chválkovice - Nové Sady B 2:3

Branky: 21. Pezzotti, 78. Bernatík - 10. a 55. Nguyen, 47. z pen. Šuba

Alexandr Bačík, trenér Chválkovic: „Očekávali jsme kvalitního soupeře, který nám rozhodně nedá nic zadarmo. Naše očekávání se potvrdilo a soupeř byl na míči velmi kvalitní, za což si vysloužil i vedoucí branku na konci první desetiminutovky po zaváhání domácí obrany. My si dokázali vytvořit také několik slibných šancí, ale vytěžili jsme z nich pouze jeden gól, který vstřelil Pezzotti. Pohledný fotbal z obou stran nabídl i mnohé šance pro oba týmy, ovšem do poločasu jsme se už nedokázali prosadit a soupeř také ne, do kabin jsme tedy šli za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase to byl soupeř, kdo se dostal do vedení. Celek z Nových Sadů vstřelený gól nabudil a o necelých deset minut později přidal další po rychlém brejku. Po tomto gólu se zdálo, že je rozhodnuto, avšak dokázali jsme se zásluhou Bernatíka dotáhnout na rozdíl jediného gólu a udělat ze zápasu nakonec pořádné drama. Bohužel jsme však nezužitkovali závary ve vápně hostí a museli jsme skousnout hořkou pilulku v podobě prohry.“

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Utkání slibovalo kvalitní fotbal vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce. Navíc domácí se mohou opřít o Romana Hubníka, který byl na hřišti hodně vidět. Naopak my museli před zápasem řešit několik omluvenek hráčů ze základní sestavy. Na začátku utkání Hubník spálil dvě vyložené šance a došlo k ,nedáš – dostaneš’. Po krásném dlouhém míči na Nguyena za obranu to náš hráč vyřešil profesionálně – obhodil si gólmana a zasunul do prázdné branky. Vedení jsme bohužel do přestávky neudrželi. Po pěkné akci domácí srovnali na 1:1. Byla to škoda. Před tímto gólem jsme mohli domácím odskočit na rozdíl dvou branek, ale vyloženou šanci jsme neproměnili. Koncem prvního poločasu jsme hru začali ovládat, úkol do druhého poločasu tak byl jasný – udržet kvalitu hry a přidat rozdílový gól. To nakonec přišlo po ruce domácích v pokutovém území. Šuba zařídil naše vedení. Dokonce se nám podařilo odskočit o dva góly. Utkání bylo jasně v naší režii. Domácí hru otevřeli a chtěli s výsledkem něco udělat. Tím se nám otvíral prostor na brejkové situace. Bylo jich několik, ale ani jednu se nám nepodařilo proměnit. Například Nguyen mohl zkompletovat hattrick, nedokázal však z půlmetru dopravit míč do prázdné branky. To se nám málem vymstilo. Chválkovice dokázaly snížit a my museli deset minut bránit výsledek 2:3. Na I. třídu to byl zajímavý a kvalitní zápas.“

Bělkovice-Lašťany – Velká Bystřice 1:0

Branka: 57. Strýček

Bělkovice-Lašťany: „Filda Pospíšil v bráně nám vyhrál zápas. A taky trochu útočníci Bystřice, no. (Kdo byl na zápase, tak ví.). Bystřice měla hodně střel, hodně rohů, hodně řečí, pak i karet. No a my měli v bráně zeď a hodně štěstí k tomu. Nedali jsme branku ve třech předchozích zápasech. Kdo to čekání ukončil? Import z FK Hlubočky a kombinace Edena Hazarda s Lukášem Haraslínem - Kuba Strýček. Měli jsme vážně velkou radost - po gólu, tak i po závěrečném hvizdu rozhodčího. Tři body zůstaly doma, po zápase celý tým seděl a dobře se bavil, konečně spokojený byl i trenér Luba Orlet.“ Zdroj: Facebook SK Bělkovice – Lašťany.

Ladislav Onofrej, trenér Velké Bystřice: „Byl to pro nás smolný zápas. Zahodili jsme velký počet šancí a v této sezoně jsme takto ztratili body poněkolikáté. Bohužel, koncovka nás trápí, zkusíme to zlepšit. Hlavně chceme stále udržovat kontakt se špicí tabulky. Je pořád o co hrát, čeká nás zajímavý zápas s Chválkovicemi.“

Kralice na Hané - Bělotín 0:2

Branky: 85. a 89. Jemelka

Jan Březík, trenér Bělotína: „Do utkání jsme odcestovali bez kapitána Lukáše Vrány a na předzápasové rozcvičce nám vypadl jeden z klíčových hráčů Pavel Šišlák. V 6. minutě navíc přichází chyba ve středu zálohy, balón za obranu a faul našeho gólmana, po kterém dostáváme červenou kartu a domácí přímý kop z hranice vápna. David Kobylík naštěstí trefil zeď a od té doby jsem věřil, že utkání zvládneme a vyhrajeme. Domácí se i přes početní převahu nikam nehnali a byli jsme nuceni diktovat hru a dobývat jejich obranný blok. Několik slibných šancí si vypracoval Jemelka, který těžil z práce mužstva, bohužel v zakončení mu chyběl větší důraz a odhad na balón. Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila, domácí čekali v bloku na naši chybu a dávali balóny za obranu. Ta však fungovala skvěle, výborné utkání odehrál i náhradní gólman Bernkopf. Hrdinou utkání se nakonec stal Vojtěch Jemelka, který utkání rozhodl dvěma góly. Obrovské emoce, všem hráčům děkuji za přístup a odhodlání. Jsem hrdý na tenhle tým, co v tomto zápase dokázal.“

Lipník nad Bečvou - Hlubočky 1:4

Branky: 3. Klevar - 12. a 42. Ambrož, 23. Henkl, 71. Goldscheid

Hlubočky: „Již ve 2. minutě nastřelil Martin Ambrož břevno domácí brány. Odražený balón si na malém vápně našel Tomáš Režný. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti stihl ještě domácí brankář vyrazit opět na břevno, míč se následně odrazil na brankovou čáru a domácí ho odkopli. Protože rozhodčímu hodinky nesignalizovaly gól, hra pokračovala a Lipník mohl jít do protiútoku. No a jak už to bývá, tak nám z tohoto protiútoku dali gól. Celý první poločas byl pak v podstatě z obou stran přehlídka nepřesných přihrávek. Oba celky kazily co se dalo. Naši hráči k tomu pak ještě přidali několik ofsajdů. I když to vypadalo, jak to vypadlo, tak se nám ještě v prvním poločase podařilo výsledek otočit. Nejprve šel ve 12. minutě po hrubce domácích sám na bránu Martin Ambrož a srovnal na 1:1. Ve 23. minutě byla k vidění asi nejhezčí akce zápasu, na jejímž konci zakončoval do prázdné brány František Henkl, 1:2. Na 1:3 stihl ještě ve 42. minutě zvýšit opět Martin Ambrož. Celý druhý poločas se už jen dohrával. V 50. minutě jsme měli možnost zvýšit skóre z pokutového kopu. Bohužel, Ambi zvolil stejnou techniku kopu jako náš kapitán v minulém zápase a penaltu neproměnil. V 71. minutě se nám podařilo ještě vstřelit jeden gól. Ondra Goldscheid dostal míč proti noze na vápno a proti jeho křížné střele neměl domácí brankář šanci. Konečný výsledek byl tedy 1:4. Hra byla nic moc, fanoušci trošku brblali, trenér hodně, tak aspoň že máme ty tři body.“ Zdroj: Facebook FK Hlubočky

Želatovice B - Slavonín 2:3

Branky: 15. Braun, 83. Němec – 36. Kenša, 44. Pošusta, 78. Heil

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
ANKETA: Fanoušci fotbalu, pozor! Hlasujte o nejlepší adresu v Olomouckém kraji

1. HFK Olomouc B - Dub nad Moravou 2:2

Branky: 5. a 39. Hrdlička – 26. Skopal, 55. Künstler

Petr Večeř, trenér 1. HFK Olomouc B: „Byl to náš nejhorší zápas. Sice jsme dali rychlý gól, ale místo toho, abchom přidali další a zápas co nejdříve rozhodli, tak jsme přestali hrát. To vyústilo ve vyrovnání soupeře. Hosté ještě do poločasu udělali chybu v rozehrávce a znovu jsme vedli, ale ve druhé půli jsme jim to vrátili a po naší minele soupeř srovnal na konečných 2:2. Jak jsem řekl na začátku, odehráli jsme opravdu špatný zápas a hosté si bod určitě zasloužili."

Načítám tabulku ...

18. kolo, dohrávka

Kralice na Hané – FK Nové Sady B 2:1

Branky: 42. a 72. Bošek – 50. Šebora

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „K zápasu v Kralicích se nebudu vyjadřovat. Toto utkání nemělo s fotbalem nic společného. Je nechutné, co se v našem sportu děje.“