10. kolo:

Čechovice - V. Losiny 1:2

Branky: 53. Haluza - 30. Uvízl, 86. Uvízl.

Zdroj: Radomír Novák

Pavel Kucharčuk (trenér Čechovic): „Do utkání jsme vstoupili aktivně, byli jsme aktivní i bez míče, měli jsme dobrý pohyb, dobrou kombinaci. Z toho pramenily šance, měli jsme asi čtyři, ale chyběla nám přesná muška. Soupeř potom udeřil. Měl tam ještě šanci, kdy trefil z přímého kopu břevno. Chtěli jsme utkání zvrátit, měli jsme dostatek šancí, ale nepodařilo se nám dát gól. Musím mančaft pokárat za zbytečné dvě červené karty, kterým předcházely chyby, které by se neměly stávat. Zase oslabení o dva hráče do dalšího utkání. Musíme se s tím porvat a doufat, že se nám konečně podaří zvítězit a odrazíme se k lepším výkonům.“

Litovel - Dolany 3:1

Branky: 23. Hrazdil, 62. Šlégl, 76. Jindra - 71. Foukal.

Ladislav Gallo (trenér Litovle): „Jsem hrozně rád za tři body. Nebyli jsme lepší, ale byli jsme silnější. Byl nasazený nějaký trend pískání, kterému jsme se přizpůsobili, ale hosté ne. Pomohli nám svojí nedisciplinovaností. Vnímám Dolany jako silného soupeře, kterého bychom bez těch vyloučení asi nezvládli. Mají své individuality - Kubeček, Urbášek, Foukal. Jejich kvalita je trošku jinde než naše. Nám sestava začíná sedat. Jsme možná rarita v kraji, protože v záložní řadě hráli čtyři devatenáctiletí a jeden šestnáctiletý kluk. To jsem ještě nezažil. Kluci to odmakali. První poločas jsme vyhráli zaslouženě, dali jsme gól a měli ještě jednu velkou šanci. Naopak Dolany nevystřelily na bránu. Druhý poločas chtěli vyrovnat, byli techničtější, fotbalovější, ale po šestnáctku. Potom přišlo vyloučení za diskutování s rozhodčím a pomohlo nám to hrozně moc. Zuby nehty jsme to ubránili a jsou to zlaté body, se kterými jsem nepočítal. Úžasný výsledek. Klukům patří dík.“

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „Jeli jsme se do Litovle poprat o body z venku. Věděl jsem, že domácí budou hrát zezadu a kouskovat hru. Docela se jim to dařilo, ale musím říct, že za velkého přispění arbitra, i když nechci plakat. První poločas jsme dostali gól z rohu po vráceném míči hlavou. Chtěli jsme si to s kluky vyříkali, chtěli jsme zůstat v klidu a nedostat se do vyloučení. Pískal se ale každý minimální kontakt, vznikla z toho frustrace a zbytečných osm žlutých karet a dvě červené. Dostali jsme gól na 0:2, pak jsme začali makat, snížili jsme, ale v tu dobu přišlo zbytečné vyloučení brankáře Urbáška. Povedlo se jim hru rozkouskovat, věčně nebyl míč, někdo ležel a moc jsme se nedostali do tempa. Nedařila se nám finální fáze a nedostávali jsme se do zakončení. Nebyl to top výkon.“

Bohuňovice - Rapotín 3:6

Branky: 38. z pen. Čapek, 42. Čapek, 77. Šiška - 4. Ostrák, 26. Ševčík, 35. Ševčík, 49. Morong, 65. z pen. Ševčík, 87. Morong.

Lubomír Orlet (trenér Bohuňovic): „Pro tentokrát jsme museli řešit situaci, kdo nám odchytá zápas. Oba naši brankáři byli mimo hru. Jeden je zraněný a druhý měl pracovní povinnosti. Svůj debut si v krajském přeboru odbyl gólman béčka Smrček. Nezávidění hodná situace pro něj i pro celý tým, když proti vám stojí tým Rapotína, který má nejlepšího střelce soutěže Ševčíka, který měl před utkáním třináct gólů. První půlka byla naprosto vyrovnaná. Rozdíl byl v tom, že soupeř byl maximálně produktivní. Po třech střelách na naši bránu to bylo 0:3. Dvakrát jsme se po standardní situaci nedostali k odraženému míči a pohotovými střelami jsme za to byli potrestáni. Třetí branka padla po pěkném centru a soupeř neměl těžké z malého vápna hlavou skórovat. My jsme si do té doby vypracovali tři slibné příležitosti, ale střela byla buď zablokovaná nebo nepřesná. Vzápětí jsme se dostali během pár minut zpět do zápas, kdy skóroval z pokutového kopu a o chvíli později hlavou Čapek. Poločas byl 2:3. Druhá půle byla z naší strany hodně křečovitá. Kluci chtěli, ale potřebný klid a zkušenost ve finální fázi nám chyběla. Oživit hru střídáním se také příliš nedalo, a tak utkání dopadlo divoce 3:6. Chtěl bych na závěr poděkovat hráčům z béčka, kteří nám pomohli utkání odehrát. Jinak by musel chytat někdo z hráčů a na střídání by nebyl vůbec nikdo.“

Antonín Mura (trenér Rapotína): „V utkání bylo plno zvratů. Soupeř nás prvních patnáct minut tlačil. Měl samé rohy, ale my jsme na oplátku dali tři góly po sobě z brejků. Potom jsme najednou trošku polevili a hráli jsme proti slunku, takže každý přímý kop směrem do brány byl problém. Dostali jsme z toho dva góly a bylo drama. V kabině jsme udělali trochu ruch a druhá půlka byla jasně v naší režii, hrálo se na jednu branku. Domácí dvakrát zahrozili z protiútoků, měli vepředu rychlého hráče, ale měli jsme to pod kontrolou. Jsem spokojený s výhrou, která byla zasloužená.“

Želatovice - Bělotín 1:1

Branky: 80. Matušík - 55. vl. Zezulka.

Jiří Jemelka (trenér Želatovic): „Dnes jsme opravdu moc chtěli být tím týmem, co poprvé porazí velmi dobrý tým z Bělotína. Chtěli jsme na hřišti nechat absolutně vše a naší hrou soupeře porazit. Bohužel, naše plány nám přetrhla již pátá minuta, kdy jsme udělali chybu uprostřed hřiště, hostující hráč šel sám na brankáře, náš stoper ho brnkl přes nohy a viděl zaslouženou červenou kartu. Jednalo se o jednoho z našich klíčových hráčů a v té době bychom brali remízu asi všemi deseti. Že čtyřčlenné obrany jsme přešli na tříčlennou a musím říct, že fungovala výborně. Myslím, že první poločas byl i přesto, co nastalo, vyrovnaný a skončil bez branek. V poločase jsem kluky nabádal, ať pořád hraji svoji hru, na míči, trpělivě a neustále koncentrovaně. Hosté se ujali vedení po naší nešťastné vlastní brance, ale moje mužstvo nic nevzdalo a přebralo otěže hry. Tlačili jsme se za vyrovnáním a byli jsme za to odměněni. Kluci jeli na sto procent a chtěli jsme zápas otočit. Bohužel, v těch posledních minutách už jsme si nevytvořili takový tlak, jaký bych si představoval a utkání skončilo remízou. I když nejsme úplně spokojení, protože jsme chtěli před našimi fanoušky vyhrát, tak můj tým zaslouží pochvalu, jak tento zápas, skoro celý o jednoho míň, odehrál.“

Jaromír Biskup (asistent trenéra Bělotína): „Přijeli jsme s cílem neprohrát. Dlouhodobě jsou na špici krajského přeboru. Máme nemocné dva hráče, jeden byl na dovolené ze základní sestavy, takže jsme do toho museli sáhnout. I když šli hosté v šesté minutě do deseti, tak jsme byli aktivní, chtěli jsme hrát po lajnách, ale soupeř nás k tomu moc nepouštěl. Hrál dobře z boku. Měli jsme čtyři tutové šance, které jsme neproměnili. Kovařík měl na hlavě gól, taktéž Novosad, Marek netrefil prázdnou bránu za stavu 1:0. Želatovice byly aktivní i v deseti, nezalezly, chtěly hrát. I když jsme hráli proti deseti, tak to byl remízový zápas.“

Konice - Lipová 1:3

Branky: 80. Kořenovský - 23. Kam, 56. Pěček, 59. Kam.

Petr Ullmann (trenér Konice): Hráli jsme regionální derby s Lipovou, která se poslední dobou herně i výsledkově zvedá. My jsme měli zase problém se sestavou, vypadli nám někteří stabilní hráči. První poločas byl vyrovnaný. Lipová nás jednou potrestala, když jsme nepokryli autové vhazování a po centru jsme si nechali dát branku. V poločase jsme změnili rozestavení, chtěli jsme je aktivně napadat, což se nám chvíli dařilo. Potom přišla hluchá pasáž pěti minut. Lipová čekala na svoji šanci a z brejku nám dvakrát utekla, šance proměnila a bylo po zápase. Snažili jsme se s tím něco udělat, Kořenovský dal hezkou branku z dvaceti metrů, ale na víc jsme neměli. Soupeř po zásluze vyhrál, byl lepší a kvalitnější. My se musíme ještě vzchopit a do konce podzimu zabojovat o body.“

Medlov - Zábřeh 4:0

Branky: 5. Habáň, 19. Michalik, 23. Kasal, 54. Kasal.

Bruno Nezval (trenér Medlova): „Hned v úvodu se nám podařilo skórovat, a to nám dalo uklidnění na kopačky. Byli jsme aktivní, dobře napadali a do poločasu navýšili skóre na 3:0. Byli tam dobré věci, na kterých pracujeme v tréninkovém procesu. Hráči jsou hladoví a chtějí, což je důležité. Druhá půle byla obdobná jako první, byli jsme v držení míče, přidali jsme čtvrtou branku a do hry se dostali další hráči, kteří ukázali dobré nastavení. Trefili se oba útočníci, což chceme, aby jim to tam padalo, trefujeme ještě jednou tyč, jednou břevno. Vyzkoušeli jsme Jirku Kasala v roli útočníka, který na této pozici odehrál posledních patnáct minut. Dostával se do zajímavých situací. První moment byli hráči na střídačce zaskočeni, ale já v Jirku věřil, že si poradí, udělal mi radost stejně jako celý tým.“

Zdeněk Opravil (trenér Zábřehu): „Od první minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo. My jsme Medlovu usnadnili dát góly a soupeř vyhrál zaslouženě. Pro nás není Medlov měřítko, důležitější jsou jiné zápasy jako ten příští s Litovlí. Tentokrát nám chyběli nějací hráči. Doufám, že se do příštího víkendu dají dohromady a my utkání zvládneme.“

Mohelnice - Určice 3:1

Branky: 7. Brulík, 9. Ryba, 83. Brulík - 36. Halouzka.

Roman Kuba (trenér Mohelnice): „Výborný vstup do zápasu do dvacáté minuty jsme soupeře vysoko napadali, ten dělal chyby a my dokázali dvakrát skórovat. Od té doby jsme až do konce utkání soupeři přenechali iniciativu a my se převážně jen bránili. Bohužel Dan Ryba nebyl na dnešní zápas po zdravotní stránce stoprocentně připraven. I přesto jsem rád, že nastoupil, dal gól a snažil se týmu pomoci. Ale právě u něho bylo v průběhu utkání vidět, že mu zranění nedovoluje napadat rozehrávku soupeře a podat takový běžecký výkon, na který jsem u něj zvyklý. Bohužel se dlouhodobě potýkáme jako většina týmů krajského přeboru s tím, že nemáme nijak široký kádr, takže ve většině utkání nemám možnost reagovat na průběh zápasu. V posledním zápase s Postřelmovem jsem v kabině kritizoval naše útočné hráče za výkon, jakým se prezentovali. Zvlášť Ondřeje Brulíka - mladý hráč, který má potencionál na to hrát vyšší soutěž. Na hráče, které znám a trénuji je od jejich šesti.let jsem možná někdy víc kritický, než bych měl, ale to jen proto, že z nich chci dostat absolutní možné maximum. Jsem moc rád, že právě on na moji kritiku odpověděl tím nejlepším možným způsobem a v dnešním utkání byl společně s Pepou Linhartem naším nejlepším hráčem.“

Brodek u Přerova - Postřelmov 5:1

Branky: 16. Chytil, 29. Složil, 52. Bundil, 80. Valouch, 88. Žídek - 85. z pen. Špička.

Rudolf Pola (vedoucí mužstva Brodku): „Poprvé si troufám říct, že jsme byli tak produktivní, jak jsme měli být. Dali jsme ze šesti šancí pět gólů, což rozhodlo. Postřelmov byl jedním z těžších soupeřů, který u nás hrál. Alespoň podle výkonu v tomto zápase by neměl být v tabulce tam, kde je. Výhra vypadá jednoznačně, ale jednoznačný zápas nebyl. Po vstřeleném gólu jsme měli hluchou pasáž. Tak desetiminutovku, kdy Postřelmov měl dvě vyložené šance. Nedal, naopak my jsme do přestávky přidali druhou branku, která nás uklidnila. Druhý poločas byl vyrovnaný. Hrálo se po vápno, akorát my jsme byli efektivní, na rozdíl od soupeře. Vyhráli jsme zaslouženě, ale Postřelmov hrál dobře. Je super, že jsme dvě domácí utkání zvládli, budeme je chtít potvrdit na hřišti Určic, čímž bychom splnili cíl. Zatím panuje spokojenost. Bylo vidět, že jsme se na zakončení a finální fázi zaměřili i na tréninku.“¨

Jiří Picka (asistent trenéra Postřelmova): „Porážka 1:5 je hodně, ale neřekl bych, že výsledek odpovídá dění na hřišti. Na šance to bylo tak 6:6, ale soupeř dal pět gólů, my jen jeden a ještě k tomu z penalty. Je to problém, který nás provází celý podzim. Nedáváme góly ani z tutových šancí. Naopak my nějakou chybu vždy uděláme a soupeř je v poslední době dokáže v drtivé většině potrestat. Je to stejná písnička pořád dokola. Herně dobré i směrem dopředu, držení míče, soupeři nás nepřehrávají, ale srážíme se dolů individuálními chybami. Dvakrát jsme špatně rozehráli přes gólmana a dali to soupeři na zlatém podnose, potom jsme zkoušeli ofsajd systém, ale obránce zaspal a soupeř šel sám na bránu. Pozitivní je, že se nám po zranění vrátil Ondra Nýdecký, který odehrál dobrý poločas a hra s ním vypadala úplně jinak.“