24. kolo:

Čechovice - Bělotín 1:2

Branky: 5. Trajer - 11. Šustal, 76. Vybíral.

Zdroj: Radomír Novák

Pavel Kucharčuk (trenér Čechovic): „Na utkání s týmem, který byl před námi v tabulce, jsme se těšili, protože jsme měli výsledkovou šňůru a byli jsme zdravě namotivováni. Nevstoupili jsme do něj špatně, byli jsme aktivnější, měli jsme šance. Bělotín měl jednu. My jsme ty své nedokázali proměnit. Potom jsme inkasovali, byla to škoda. Byl to dobrý zápas. Po změně stran jsme dostali gól po nedorozumění po standardní situaci. Pro nás škoda, že jsme nezvládli alespoň vyrovnat, šance jsme měli. Každá série jednou končí, musíme to hodit za hlavu a připravit se na další utkání.“

Jan Březík (trenér Bělotína): „Velmi dobré utkání, ke kterému přispěly oba týmy. Na začátku zápasu jsme nepohlídali signál po rohu a padl trošku šťastný gól domácích, ale my jsme také srovnali po tečované střele. První poločas vyrovnaný, oba týmy se snažily hrát fotbal. Ve druhém poločase mi přišlo, že jsme chtěli trošku víc a opět trošku šťastnější gól, kdy to domácím propadlo až do malého vápna. Šest kol před koncem soutěže máme jako nováček jisté druhé místo, což je pro nás něco neuvěřitelného. Jsem šťastný za hráče, jak fungují, jakou si udělali partu a atmosféru v kabině a že dokážou otáčet i takové těžké utkání, jako bylo dnes. Ten tým by mohl trénovat v podstatě kdokoli, kluci chtějí a to je pro mě nejdůležitější. Věřím, že nikdo nemá úmysl odejít a všem, kteří dělají fotbal v Bělotíně moc děkuji.“

Bohuňovice - Brodek u Př. 1:6

Branky: 90. Král - 34. Skopal, 48. Kaďorek, 54. Skopal, 72. z pen. Skopal, 75. Fleischmann, 88. Složil.

Radim Kopecký (trenér Bohuňovic): „Není to příjemné, máme spoustu zraněných hráčů, den před zápasem se nám zranil další. Došlo to už do takové fáze, že jsem musel od začátku nastoupit i já, což jsem na začátku říkal, že vůbec nebudu chtít. Brodek byl jednoznačně lepší. Byl kvalitnější, hráli asi nejlepší fotbal a zasloužili si absolutně vyhrát. Trošku mě mrzí, že to bylo takovým rozdílem, ale ještě nás podržel brankář. Chytil čtyři šance, musím mu poděkovat. Dokážu si představit, že ho to vůbec nemuselo bavit, protože to, co se na nás valilo, byla katastrofa. Musíme nad tím popřemýšlet a najít způsob, jak sezonu důstojně dohrát.“

Rudolf Pola (trenér Brodku): „V Bohuňovicích jsme chtěli konečně vyhrát venku. Od první minuty jsme byli lepší. Bohuňovice jen bránily, my jsme měli spoustu šancí už ze začátku, které jsme neproměnili. Kolem třicáté minuty nám tam padl odražený míč ze standardky naštěstí. Druhý poločas už domácí odešli fyzicky a my jsme je úplně převálcovali. Padl další hattrick od Skopala, jsme rádi, že jsme se konečně rozstříleli a začalo nám to padat do branky. Přístup skvělý, hráči hráli dobře, navázali jsme na výkon s Mohelnicí. Zasloužené body. Myslím si, že Bohuňovice budou mít velké starosti to zachránit. Vím, že tam měli nějaké oslabení, hráli s dorostenci, ale byl to jeden z nejslabších soupeřů. Přeji klukům, hlavně Radimovi Kopeckému, protože ho znám, aby to ukopali a zachránili, ale budou to mít hodně těžké.“

Mohelnice - Postřelmov 0:6

Branky: 22. Rýznar, 45. Nimrichtr, 47. Rýznar, 50. Nimrichtr, 82. Šincl, 90. Dus.

Roman Kuba (trenér Mohelnice): „Dnes to nebyl rozdíl jedné třídy, ale dvou. Popravdě ani nevím, jak zápas zhodnotit, ale budu se držet toho, že přes noviny nechci a nebudu nikoho kritizovat. Organizace hry, komunikace, bojovnost, nasazení jsou aspekty hry, které jsem na hřišti neviděl. Neviděl jsem ani žádné emoce chtít něco změnit. Směrem dopředu jsme byli absolutně bezzubí oproti soupeři, který měl své útočné hráče neustále v pohybu. Naše defenziva… To nebudu ani hodnotit. Pravda je taková, že když nám ze sestavy vypadnou hráči, kteří poslední dva zápasy nehráli, nedokážeme je nahradit. U týmu se pohybuji už šestým rokem a vím, jakou mají hráči výkonnost a čeho jsou schopni. Bohužel musím taky zároveň přiznat, že poslední dva výsledky pro mě osobně nejsou žádným překvapením. Máme v týmu hráče, kteří si i v těchto zápasech, kdy nejsme kompletní, dokáží svoji výkonnost udržet, ale zároveň máme taky hráče, kteří nám ukazují, že Krajský přebor je na ně moc.“

Radim Netopil (trenér Postřelmova): „Jeli jsme do Mohelnice s tím, že se nám daří, chceme tam bodovat a že domácí mají problémy se sestavou. Chyběli Knýř a Kuba, což jsou důležití hráči. Potvrdilo se to. Úvodní dvě šance domácí ještě přežili. Potom jsme šli do vedení, další gól nám nebyl uznán po pěkné akci pro ofsajd. Měli jsme tam další zajímavé brejkové situace. Když jsme před koncem poločasu dali na 2:0, tak to s námi vypadalo dobře. Povedl se nám i vstup do druhé půlky, kdy jsme hned ve 47. minutě dali gól samostatným nájezdem Rýznara a bylo v podstatě rozhodnuto. Hráli jsme uvolněně, měli jsme pěkné akce, přidali další góly a některé šance ještě neproměnili. Z naší strany velká spokojenost.“

Medlov - Dolany 1:1

Branky: 8. Cikryt - 56. Foukal.

Bruno Nezval (trenér Medlova): „Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně.Povedlo se nám vstřelit rychlou branku. Měli jsme v první půli ještě dvě možnosti k navýšení skóre. Netrefili jsme však bránu. Hosty jsme drželi na dostřel, i když na míči byli v záložní řadě silní. Druhou půli si nepohlidame rohový kop v 56 minutě a bylo to 1:1.Trochu nás to srazilo. Hralo se ve středu hřište. Poslednich dvacet minut jsme se dostali do čtyřech gólových situací, dvakrát nastřelujeme brankovou konstrukci, výsledek už ale zůstal stejný do konce utkání. Výkon byl po třech kolech z naší strany konečně na lepší urovni.B yli jsme schopni si vypracovat gólové situace. Ke kvalitě utkání přispěli i hosté z Dolan. Mrzi nás, že to neskončilo za tři body.“

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, což se potvrdilo hned po osmi minutách, kdy to tam hráč soupeře krásně poslal přes půlku hřiště a prohrávali jsme. Trošku nás to dostalo do útlumu, báli jsme se hrát, byli jsme všude pozdě, špatně jsme komunikovali, špatně jsme se posouvali. Druhý poločas jsme chytili začátek, měli jsme tam standardky a po jedné z nich se trefil Foukal a vyrovnal. Od 70. minuty to už jednoznačně chtěl Medlov otočit na svoji stranu, měl tam spoustu rohů, byla tam tyčka, břevno. Bylo to těžké, ale musím kluky pochválit, bojovali až do konce, šli štěstí naproti a vezeme bod, který všemi deseti bereme, obzvláště po těch závarech v závěru.“

Konice - Zábřeh 2:2

Branky: 18. vl. Lukas, 34. Jašíček - 61. Podhorný, 87. Puchr.

Ladislav Blaha (asistent trenéra Konice): „Zpočátku to vypadalo velmi dobře. Vletěli jsme na ně. Dali jsme branku, pak se trefil z přímáku Jašíček. Od 35. minuty jsme polevili a Zábřeh měl šance. Trefil tyčku. Druhý poločas jsme hráli celkem dobře, potřebovali jsme dát třetí gól, abychom byli v klidu. To se nám bohužel nepodařilo. Inkasovali jsme z trestňáku a pak v závěru přišlo zaváhání brankáře, který chybně vyběhl, srazil se s protihráčem a soupeř trefil odražený míč z půlky do prázdné brány. My jsme už třetí gól nedali. Za výkon klukům nemůžu nic vytknout, hráli dobře, ale bod nám nestačil, potřebovali jsme tři. Já bych bral tři, měli jsme víc šancí a všeho možného. Měli jsme vyhrát.“

Zdeněk Opravil (trenér Zábřehu): „Chtěli jsme hrát fotbal, ale soupeř nám to neumožnil. Byl agresivní, soubojový. Měli dobré náběhy a nákopy křížem. Dělalo nám to problémy. Konice si vytvářela standardky a z jednoho rohu nám dali gól. Odhlavičkovali jsme to na hráče, který kopal ten roh, on to tam nastřelil a Lukáš Toman si na to šáhl, ale náš hráč to tečoval, asi to byl vlastní gól. Pak tam byl další nákop, obrana se nezajišťovala, byl tam osamocený Knápek s útočníkem. Došlo k faulu. Přímý kop těsně za hranicí šestnáctky dal Jašíček na stranu gólmana a ač si zase sáhl, tak to bylo 2:0. První poločas nebyl moc povedený, i když v závěru jsme byli lepší a měl tam Podhorný gólovku. Chtěli jsme druhý poločas začít jako konec prvního. Nic nebylo ztracené a musím kluky pochválit, že s tím chtěli něco udělat. Nic nevzdávali. Pozměnili jsme sestavu, chtěli jsme to zvrátit. Byli jsme aktivnější. Bylo tam víc prostoru v naší obraně a Konice se dostávala do přečíslení, ale dobře jsme tomu zabránili defenzivní činností nebo nás podržel Toman. My jsme si vytvářeli šance. Podhorný trefil přímák do šibenice. Druhý gól byl po dobrém míči za obranu. Gólman vyběhl, náš hráč tam byl dříve, měla se kopat penalta. Rozhodčí to nechal, soupeř míč odkopl a Puchr krásným lobem ze 45 metrů přehodil obranu i gólmana, který se nestihl vrátit. Zasloužená remíza, škoda, že jsme nedali ještě třetí gól. Měli jsme tam pokusy. Celkově to bylo náročné a hodně soubojové utkání.“

Želatovice - Lipová 1:1

Branky: 50. Rybka - 41. Karásek.

Jiří Jemelka (trenér Želatovic): „Dnešní zápas přinesl v podstatě stejný obraz hry jako zápasy předchozí. Soupeř v hlubokém bloku, ojedinělý brejk a z toho branka v naši síti. Naše čtyři tutové šance a jen jeden gól. Proto jen remíza 1:1 v utkání, které jsme měli jednoznačně vyhrát. Fotbal se hraje na góly a ne na krásu, ale přesto musím říct, že jsem rád, jakou hrou jsme se poslední dva zápasy prezentovali, protože se na to prostě dá koukat.“

Rapotín - V. Losiny 2:1

Branky: 66. Ševčík, 73. Ševčík - 20. Mátl.

Fotbalisté Rapotína v regionálním derby přetlačili sousední Velké Losiny.
OBRAZEM: Derby znovu pro Rapotín. Proti Losinám rozhodl kanonýr Ševčík