Anketa Gól kola probíhá na facebookové stránce Olomouckého krajského fotbalového svazu

Zábřeh - Rapotín 4:1 (2:1)

Zdroj: Youtube

Zápas druhého kola vyšel Zábřehu skvěle, postrachem obrany Rapotína se stal Martin Antl. Posila Sulka se prosadila hned v 8. minutě. Smolným vlastním gólem sice Zábřežští pomohli hostům ke srovnání skóre, do poločasu si ale dalším zásahem Antla vzali vedení zpět. Krátce po přestávce zkompletoval domácí střelec hattrick. Rapotín navíc závěrečnou půlhodinu dohrával v oslabení a Zábřeh se nakonec radoval z vítězství 4:1.

Bohuňovice - Velké Losiny 2:1 (2:0)

Zdroj: Youtube

V letošní domácí premiéře se mohly Bohuňovice radovat z výhry. Konto soupeře z Velkých Losin zatížili už v prvním poločase dvěma zásahy a náskok se dlouho dařilo Bohuňovicím hlídat. Hostující tým snížil dvacet minut před koncem, ale v závěru se byli opět nebezpečnější hráči domácího výběru.

Medlov - Litovel 5:2 (1:1)

Zdroj: Youtube

Atraktivní souboj Medlova s Litovlí začali lépe hosté z Hanáckých Benátek, když už ve 4. minutě přesně pálil Petr Heinz. Medlovští reagovali o brankou o dvacet minut později. Po nerozhodném prvním poločase začala úřadovat domácí ofenziva naplno a třemi rychlými góly strhl Medlov vítězství na svou stranu.

Brodek u Přerova - Lipová 1:3 (1:1)

Zdroj: Youtube

Brodek u Přerova v prvním domácím utkání sezony na body nedosáhl. Proti Lipové se prosadili už po čtvrthodině hry, těsný náskok ale dlouho neudrželi a do druhého dějství se šlo za remízového stavu 1:1. Střelci hostujícího týmu dvakrát předvedli přesnou mušku a pohlednými zásahy rozhodli o výsledku 1:3.

Dolany - Ústí 1:3 (1:1)

Zdroj: Youtube

Stoprocentní bodový zisk mají po dvou kolech v tabulce fotbalisté Ústí. Na půdě Dolan museli dohánět ztrátu, když se za domácí trefil po osmi minutách hry Josef Blaho. Hostující celek ale do přestávky vyrovnal a v úvodu druhé půle dokonali otočku výsledku. V závěrečných minutách odmítlo Ústí případný tlak Dolan třetím gólem.

Želatovice - Jeseník 2:5 (0:1)

Zdroj: Youtube

Jeseník proti Želatovicím vstoupil do zápasu slibně, domácího gólmana překonal už v 5. minutě Adam Bříza. Hráči Želatovic odpověděli ve druhém poločase dvěma zásahy během tří minut, radost z obratu jim ale do konce zápasu nevydržela. Domácí nepřidali pojišťující trefu, a Jeseník spustil kanonádu. V závěrečných patnácti minutách hosté čtyřmi góly zcela změnili ráz výsledku a skóre vyznělo jasně 2:5.

Šternberk - Mohelnice 2:0 (1:0) 

Zdroj: Youtube

Nadějné příležitosti měli na hřišti Šternberku hráči Mohelnice, ale z gólů se radovali jen domácí. Šternberští se poprvé prosadili po čtvrthodině hry, když přesně mířil Milan Novotný. Dvacet minut před koncem se domácímu celku podařilo náskok navýšit. Neproměněná penalta v závěru nemusela Šternberk mrzet, na ukazateli totiž svítilo konečné skóre 2:0.

Kralice na Hané - Lutín 3:2 (1:1) Pen: 4:2

Zdroj: Youtube

Vyrovnanou přestřelku nabídl zápas druhého kola v Kralicích na Hané. Domácí tým skóroval proti Lutínu ve 37. minutě, hosté ale do přestávky využili zaváhání brankáře a srovnali skóre. Krátce po poločasové pauze padl na každé straně jeden gól a utkání za nerozhodného stavu doputovalo až do penaltového rozstřelu. V něm se zadařilo gólmanovi z Kralic na Hané a domácí slavili zisk dvou bodů.