I. A třída, skupina A

Chválkovice - Troubelice 2:0

Branky: 60. Krieg, 66. Kazár.

Bruno Nezval (trenér Troubelic): „Domácí drželi míč, ale do žádné vážnější situace jsme je první poločas nepustili. Naopak jsme to byli my, kdo měl více střeleckých pokusů a dvě gólové šance.

První vážné ohrožení naší brány a Chválkovice hned vedou v 60 minutě po krásném zakončení o tyč. Za šest minut necháme volný prostor na pravé straně a je to 2:0. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Domácí hráli celý zápas trpělivě, z první vážné akce dali gól. To nás srazilo a za nedlouho to s námi vypadalo ještě hůře. Poté jsme se už nezmohli na žádný odpor a domácí po zásluze vyhráli. Proti silnému a kvalitnímu soupeři jsme podali hlavně v první půli dobrý výkon, kde jsme měli dát dva góly. Po inkasování první branky jsme začali působit odevzdaným dojmem. Dnes jeden poločas na úspěch nestačil. Chválkovice si zasloužily vyhrát.“

FK Brodek u Přerova - TJ Sigma Lutín
Ohlasy z KP: Kralice definitivně padají, Šternberk má šestnáct výher v řadě

Lesnice - Loštice 3:2

Branky: 16. Křenek, 36. Roubalík, 62. Bttner - 28. Havelka, 83. Faltýnek.

Martin Šilberský (trenér Loštic): „Z důvodu zranění a jiných omluvenek jsme odcestovali k derby zápasu do Lesnice pouze s jedním hráčem ke střídání. Po většinu zápasu jsme byli více na balonu a hráli na útočné polovině hřiště. Domácí se spoléhali na zodpovědnou defenzívu a brejky, když jim také v 16. minutě jeden vyšel. Kanonýr Křenek převzal balon na hranici ofsajdu a parádně zavěsil. Nám všechny naše střelecké pokusy likvidoval gólman Glozyga. Ve 28. minutě byl v pokutové území faulován Kobza a Havelka z penalty srovnal. Ve 36. minutě potrestal obrovské nedorozumění gólmana Kulatého s obráncem Krejčím Roubalík, který balon pohodlně uklidil do opuštěné branky. V 62. minutě nevím, jestli domácí Bittner střílel nebo centroval, ale prostě jeho parádní střelecký pokus skončil v síti za vzdálenější tyčí. My jsme se stále směrem dopředu snažili a chtěli zápas alespoň vyrovnat, ale bohužel nám vyšla pouze jedna akce, kdy se deset minut před koncem proháčkoval domácí obranou Faltýnek a střelou po zemi překonal Glozygu. V úplně posledních vteřinách zápasu jsme kopali rohový kop, do útoku se vrhnul jako v Chomoutově i gólman Kulatý, ale tentokrát to nevyšlo, také proto, že rozhodčí s prvním dotykem pískl konec.“

Načítám tabulku ...

I. B třída, skupina A

Kovalovice - Vrchoslavice 5:1

Branky: 4. Vojáček, 43. Otáhal, 59. Kantor, 63. Válek, 68. Židlík - 17. Horák.

Troubky - Opatovice 1:2

Branky: 35. Brázda - 54. Veselka, 64. Pala.

Ladislav Bělík (trenér Opatovic): „V prvním poločase jsme nebyli aktivní a vázl nám pohyb. Hráli jsme profesorský fotbal. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem a vytěžili branku ze standardní situace.

V druhém poločase jsme zlepšili pohyb, rychleji dostupovali a napadali protihráče. Díky důrazu a napadání jsme vybojovali penaltu, kterou Jakub Veselka proměnil. Do vedení jsme se dostali následně po nádherné trefě kapitána Jiřího Paly, který z dobrých 35 metrů vymetl pavučinu v levé šibenici.

Rád bych pochválil za herní projev soupeře z Troubek, a opravdu je pro mě záhadou, že tento tým hraje spodek tabulky. Já můžu kluky pochválit pouze za druhý poločas, kdy se o výsledek po poločasové debatě opravdu poprali.“