První půle ovšem patřila ústeckým fotbalistům, díky brance Erika Smítala vedli po 45 minutách 1:0.

„První poločas byl z naší strany slušný, byli jsme nebezpečnější v ohrožování soupeřovi brány,“ ohlížel se Bušina, který se snaží během přestávky hlavně posílit kádr Sokolu. Na hřišti se tak na hodinu objevil coby levý bek David Hutník, celý zápas na hrotu odehrál Pavel Křenek z SK Hranice. Ten se v Ústí objevil výměnou za obránce Davida Bezděka. „Chceme posílit i na postu stopera a tvořivého záložníka,“ poznamenal Vojtěch Bušina.

Ve druhém poločase už se na jeho svěřencích projevila únava, některá zranění a taky několik prostřídání. „Když už těch zásahů do sestavy bylo více, začala se projevovat kvalita soupeře. Nevyvarovali jsme se chyb, které nás pořád výsledkově sráží,“ všiml si ústecký kouč.

Smolkova smůla i radost

Velmi zajímavou dvouminutovku prožil mezi 66. a 68. minutou středopolař Sokolu Václav Smolka. Nejprve vlastním gólem srovnával na 1:1, poté ale vrátil Ústí vedení. V 81. minutě však srovnával exústecký Tomáš Orava a v závěru vystřelil Všechovicím cenný skalp okresního rivala další vlastní gól, tentokrát brankáře Sokolu Davida Urbáška.

„První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý, málo jsme běhali, nebyli agresivní, byli jsme od hráčů daleko, všude pozdě, i v hlavách jsme byli zpomalení. Byla tam strašně nízká ochota běhat,“ hodnotil duel trenér Všechovic Zbyněk Vinklar.

V přestávce tak svěřencům domluvil a výsledek se postupně dostavil.

„S druhým poločasem jsem spokojen, hlavně co se týče nasazení a bojovnosti, ale neukázali jsme moc z našeho fotbalu,“ myslí si Vinklar.

„Byl to ale náš první pořádný zápas, doufám, že se to bude zlepšovat. A taky doufám, že se brzo do kádru vrátí Honza Plšek, který nám chyběl,“ zmínil všechovický lodivod.

Dá se i očekávat další posílení už tak nadstandardně kvalitního týmu pro krajský přebor. V utkání se představil levák Jakub Kapusta, bývalý hráč Poličné či Vsetína. Dále zkušený Vilém Jurek, další levonohý hráč se zkušenostmi z divize. Vinklar zkouší i mladého perspektivního fotbalistu z Kelče Mikulenku.

TJ Sokol Ústí – Tatran Všechovice 2:3 (1:0)

Branky: 7. Smítal, 68. V. Smolka – 66. V. Smolka (vlastní), 81. Orava, 88. Urbášek (vlastní).
Ústí: Urbášek – Vladař, Šnejdrla (69. Žingor), J. Smolka, Hutník (60. Šerý) – V. Smolka, Pančochář – Smítal (29. Vladik), Žingor (49. Smítal, 53. Frydrych), Pat. Sencovici – Křenek. Trenér: Vojtěch Bušina.
Všechovice: Konečný (46. Kubját) – Geryk, Dluhoš, P. Plešek, Hrdlička – D. Šindelek, Kelnar, Hulman, Jurek – Orava, Páleník. Střídali: Sehnálek, Kapusta, Hrabovský. Trenér: Zbyněk Vinklar.