Titul i postup do divize získali na úkor Lutína, se kterým měli lepší vzájemné zápasy.

„Za celou sezonu je to zasloužené. Naštěstí jsme si uhráli dva mečboly,“ usmíval se trenér Všechovic Zbyněk Vinklar.

Postup jste mohli slavit doma už předposlední zápas s Opatovicemi, ale prohráli jste 1:3. Co se stalo?
Dolehla na nás tíha okamžiku. Přišlo hodně lidí, všichni cítili, že bychom to mohli urvat. V hlavách se nám honily špatné myšlenky a nesoustředili jsme se na to, co jsme měli. Naše hra byla po všech stránkách špatná. Navíc soupeř byl na nás výborně připravený a extrémně motivovaný. Ten zápas jsme neměli vyhrát.

Prvenství jste museli potvrdit v posledním kole proti Šternberku, což byl silný soupeř.
Věděli jsme, že to bude těžké a soupeř bude fotbalový. Už před zápasem jsem klukům poděkoval za celou sezonu. Snažil jsem se zůstat klidný a nabádal jsem kluky, ať si to užijí. Minulý zápas jsme hodili za hlavu, nepovedl se nám, ale z prohry s Opatovicemi jsme se poučili, proti Šternberku jsme určitě působili kompaktnějším dojmem.

Přesto jste se v závěru uchýlili k nákopům a velké defenzivě. Chtěli jste ze zápasu kýžený bod?
Na některých postech jsme šlapali vodu, potřebovali jsme si to zjednodušit. Je to taková chytrost, občas si pomoci nějakou jednoduchostí je ve hře potřeba. Takové zápasy se nevyhrávají na krásu.

Oslavy 100 let fotbalu v Hranicích
Hraničtí fotbalisté slavili 100 let. Podívejte se

Pohár jste slavili s početnou skupinkou fanoušků, kteří vás povzbuzovali celý zápas…
Jsou super, povzbuzovali nás i v nižších soutěžích. Jsou to ti skalní. Samozřejmě, že když se něco nepodaří, tak si něco brblají, ale od toho jsou (směje se). I pro ně jsme to chtěli urvat, takže jsme rádi.

Co vlastně rozhodlo o vašem prvenství v soutěži?
Chytli jsme šňůru a měli jsme vítěznou auru kolem sebe. Snažili jsme ji opečovávat, protože je vždy ošemetné, když vyhrajete pět, šest zápasů. Chtěli jsme udržet správné nastavení v hlavách hráčů, pokoru a držet je při zemi. Taky jsme disponovali širokým kádrem, v týmu nebyl žádný náhradník, kluky jsem točil. Sehrálo to důležitou roli, každý hráč, co tam šel, tak odvedl maximum.

Na čele tabulky jste se pohybovali celou sezonu. Kdy vás přepadly první myšlenky na postup?
Když jsme zvládli Jeseník venku. Měli nějaký polštářek, věděli jsme, že bychom to mohli uhrát, takže jsme o tom začali uvažovat. Kalkulovalo se, kolik týmů půjde nahoru, nebo že by se mohlo jít i ze druhého místa. Nechtěli jsme ale, aby nás to případně zaskočilo.

Teď už vás to nezaskočí. Co si od divize slibujete?
Těšíme se, budeme nováčkem, nemáme co ztratit. Pro některé kluky tady to bude splněný sen, protože ji nikdy nehráli.

Plánujete změny v kádru?
Velká obměna kádru nebude. Samozřejmě bude potřeba mužstvo okysličit, ale tým je zdravý takový, jaký je. Nechtěli bychom to nějakým způsobem narušit. Ale víme, že někteří hráči budou končit, takže za ně musíme sehnat adekvátní náhradu. Nejvíce nás trápí posty stopera, útočníka a možná ve středu hřiště.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 28. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

TADEÁŠ SPURNÝ