„Přestěhoval jsem se do Olomouce a nechtělo se mi do Troubelic dojíždět. Brodek se mi zdál jako dobrá varianta,“ má jasno 21letý pravý obránce.

Proti Bohuňovicích nastoupil na postu stopera a prosadil se hlavou. „Buča vystřelil, gólman to vyrazil a já jsem to už měl hlavičkou jednoduché,“ popsal svou premiérovou trefu v brodeckém dresu.

Gólů prý moc nedává, na podzim se v I. A třídě v dresu Troubelic nicméně střelecky prosadil dvakrát, v předešlé sezoně třikrát, dvě branky zaznamenal i v ročníku 2021/22.

„Hrál jsem I. A třídu, takže jsem se díval maximálně na krajský přebor,“ prozradil Urbášek, další důvod, proč zvolil právě Brodek. „Jsou tady všichni fajn. Trenéři taky super,“ dodal.

V neděli měl v nohách navíc čtyřdenní soustředění, díky kterému se v pohodě začlenil do týmu. A porci tří tréninků denně zvládl bez problémů, stejně jako nedělní přátelák. „Soustředění bylo náročné a v nedělním zápase to šlo cítit,“ prozradil po výhře 4:2.

Fotbalová příprava FK Brodek u Přerova - TJ Sokol Bohuňovice. Jan Omelka dává krásný gól | Video: Deník/Ivan Němeček

A jak se těší na krajský přebor? Hlavně ho láká výzva v podobě vyšší soutěže. „Rozdíl je v trénincích i kvalitě hráčů. Určitě jo,“ uzavírá 21letý fotbalista, který prošel mládeží SK Uničov.