„Naším plánem bylo hrát klidný střed tabulky a fotbalem se hlavně bavit. A i díky výborným výsledkům je na našem týmu vidět, že nás to momentálně prostě baví,“ má jasno kouč.

A není to jen o triu opatovických střelců Tomáš Klvaňa, David Šigut a Jakub Veselka, kteří se postarali o 25 z 37 gólů týmu.

„Fotbal je kolektivní týmový sport a nechtěl bych proto posuzovat jednotlivce. Každému se zápas občas nemusí povést na výbornou. Hlavní pro mě osobně je myšlenka týmového ducha. A tam si myslím, že jsme prozatím uspěli. Nikdo vyloženě nepropadl a všichni kluci tomu dávají vše, co je potřeba,“ chválí Ladislav Bělík své svěřence.

Ladislav Onofrej
Velká Bystřice bere jedině titul. Onofrej nevyloučil posily a vidí i rezervy

Ke konci podzimu začaly pomalu ale jistě do sestavy Opatovic promlouvat různá zranění, proto si celek z obce ležící šest kilometrů jižně od Hranic přes zimu chce hlavně odpočinout. Ani od „soustředění“ tak nečekejte přehnaný dril.

„Máme naplánovanou celou zimní přípravu i s drobným teambuildingovým pobytem,“ pousmál se Ladislav Bělík. „Nechci tomu říkat soustředění, protože se tam pojedeme soustředit na jiné věci, než je fotbal,“ vysvětlil.

Hromadná posezení v kiosku

Zasloužený oddych pro borce, kteří v minulém ročníku postupovali z I. B třídy z druhého místa, když skončili tři body za třetím rivalem z Ústí. Tmelení party však v Opatovicích není ničím neobvyklým.

„Největší spokojenost je určitě s přístupem kluků a atmosférou v týmu. Bylo vidět, že kluky fotbal baví a to se projevovalo jak v zápase, tak i v tréninkovém procesu. Myslím, že u každého soupeře jsme po venkovních zápasech rádi hromadně poseděli a pořádně jim pomohli s výdělkem v kiosku,“ pousmál se opatovický lodivod.

Fotbalisté FC Beňov (v bílém) proti FC Sigma Hodolany. Vladimír Nesňal
Ztráta na první trojku mě děsí, říká kouč Beňova. Koho z týmu vyzdvihl?

Ten se během zimy o svou pozici rozhodně bát nemusí. „I když se musím zeptat předsedy, jestli se pod námi netřepou židle. Přece jenom jsme až čtvrtí,“ zavtipkoval.

„Co se týká týmu, rád bych ho doplnil o další dva hráče, jako se povedlo před sezonou. Letní posily se nám vyplatily a kluci se skvěle zapojili do našeho kolektivu,“ dodal Bělík.

Příjemné pro Opatovice je, že v jarní části sezony na ně rozhodně nikdo nebude vyvíjet tlak. „Ambice jsou pořád stejné. Zábava fotbalem, a když k tomu pomůžou dobré výsledky, bude to pro nás jednodušší,“ má jasno trenér.

„Na závěr přeji všem týmům v soutěži klidnou zimní přestávku a děkuji našim i ostatním fanouškům za jejich přístup a podporu,“ uzavřel Ladislav Bělík.

FC Sigma Hodolany - FK Hlubočky
Musíme nabrat fyzičku, hlásí kouč Hodolan. Mrzí ho, že nebavili fanoušky

Načítám tabulku ...