V souboji dvou silných týmů z minulého ročníku začalo lépe Ústí, které šlo po půl hodině hry do vedení. Důležitý byl pak moment ve 44. minutě, kdy zásluhou Petra Holoubka zvýšilo na 2:0. Ihned po návratu ze šaten vstřelili domácí z penalty třetí branku.

„Byly to dva stěžejní momenty zápasu, které hosty definitivně zlomily,“ myslí si trenér domácích Pavel Sencovici.

„Zlomové bylo, když jsme za stavu 1:0 šli na sami na brankáře a nedali, kdybychom vyrovnali, konečný výsledek by byl asi jiný,“ myslí si naopak kouč Lipové Pavel Růžička.

Ústí přidalo ještě čtvrtou branku, na kterou sice hosté odpověděli, ale konečné slovo měli opět domácí, kteří v závěrečné patnáctiminutovce udeřili ještě dvakrát a vyhráli 6:1.

„Výsledek vypadá hrozně, ale herně jsme odehráli dobrý zápas. Bohužel snad všechny soupeřovy střely na bránu skončily gólem. I takové zápasy ale někdy jsou,“ hodnotil Růžička.

„Lipová je silný soupeř, který bude letos hrát opět nahoře. Kluci k utkání dnes přistoupili tak dobře, že i takhle silného soupeře dokázali vysoko porazit. Soupeř měl nějaké brejky, ale díky naší zodpovědnosti z nich nic nevytvořil. Výsledek je ale pro Lipovou krutý,“ uzavřel Sencovici.

Sokol Ústí – SK Lipová 6:1 (2:0)

Branky: 44. a 81. Holoubek, 27. Bočan, 47. z pen. Pančochář, 54. Nehyba, 74. Sencovici – 73. Holešinský.

Rozhodčí: Konečný – Šteier, Perutka. ŽK: Urbášek, Nehyba – Vykopal. Diváci: 150.

Ústí: Urbášek – Šišlák (88. Smolka), Bočan, Vyka, Sencovici (82. Šostok), Holoubek (82. Páleník), Pančochář, Nehyba (68. Smítal), Žingor (68. Šerý), Král, Váňa. Trenér: Pavel Sencovici.

Lipová: Holásek – Ježek (56. Přikryl), Hrabálek, Žilka, Vykopal (80. Fialka), Obruča, Král, Bořuta (66. Holešinský), Milar, Stryk, Kovář. Trenér: Pavel Růžička.

Další zápas:

Lutín – Dolany 1:1, 6:5 na pen. (1:0)

Branky: 12. Konečný – 90. Grossman. ČK: 66. Skoumal (L)

Fotbalisté Lutína vstupovali do nové sezony v utkání proti Dolanům v roli favorita. A tu naplňovali už od dvanácté minuty, kdy šli do vedení. Jenže trhlinu jejich cesta za třemi body dostala v 66. minutě, kdy dostal červenou kartu domácí Martin Skoumal, který zatáhl za záchranou brzdu a faulem zezadu přerušil slibný brejk hostů. Dolany nakonec přesilovku využili v poslední minutě a vybojovaly alespoň bod. V penaltové loterii totiž byli úspěšnější domácí poměrem 6:5.